Jedna przeciw siedmiu

m.b.
Marta Łukaszewska grała w Gdańsku, jak z nut. Co z tego skoro zawiodły pozostałe solistki ze Stali... WOJCIECH ZATWARNICKI
Siatkarki Stali jechały do Gdańska po trzecie zwycięstwo z rzędu, a zagrały poniżej możliwości i przegrały 0:3. Tylko Marta Łukaszewska grała jak z nut.

Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Obie przystępowały do niego z taką samą liczbą punktów i setów oraz chęcią zwycięstwa. Wygrywający zapewniał sobie bowiem niemal święty spokój przed rundą play-off. Mają go gdańszczanki, a Stal boli głowa. Przynajmniej jeszcze do najbliższego niedzielnego meczu z AZS-em Poznań.

Niezły start i... drzemka

Początek należał do mielczanek, wśród których zabrakło chorej Marty Wrzesińskiej oraz przechodzącej rehabilitację Magdaleny Kobieli. Podczas pierwszej przerwy technicznej naradzano się przy przewadze Stali (8:6).

Potem do głosu doszły gdańszczanki (13:10), ale kiedy na tablicy widniał rezultat po 17, sprawa zwycięstwa w tej partii była otwarta. Niestety, Gedania, choć popełniała wiele błędów, dopięła swego za sprawą udanie atakujących Bereniki Tomsi i Emilii Reimus.

Drugiego seta Stal zwyczajnie przespała. Słabo zagrywała, blokowała, szwankowały rozegranie i obrona, poza Łukaszewską, inne zawodniczki nie kończyły ataków na pojedynczym bloku. W efekcie gra była jednostronna. Aż siedem z 13 punktów zdobytych przez przyjezdne w tej odsłonie, wywalczyła Łukaszewska. Partię zakończyła efektowną "kiwką" Ewa Ślusarz.

Trochę walki, ale...

W trzecim, wyrównanym secie mielczanki trochę się ożywiły i zaczęły wykorzystywać małe rozluźnienie w zespole z Gdańska. Stal prowadziła 17:16 i 18:17, ale oddala inicjatywę przeciwniczkom. Kiedy mijała 75 minuta meczu, udanym atakiem popisała się Małgorzata Niemczyk, najskuteczniejsza (17 pkt.) i najdroższa zawodniczka w szeregach Gedanii.
ENERGA GEDANIA GDAŃSK - KPSK STAL MIELEC 3:0 (25:20, 25:13, 25:21)
ENERGA GEDANIA:
Ślusarz, Kuczyńska Szczygielska, Reimus, Tomsia, Niemczyk, Siwka (libero) oraz Sołodkowicz. Trener Leszek MILEWSKI.

STAL: Olczyk, Waligóra, Dązbłaż, Skorupa, Łukaszewska, A. Wilk, Ząbek (libero) oraz Turbak, Pilipiuk, D. Wilk, Peret. Trener Jacek WIŚNIEWSKI.

SĘDZIOWALI: Jacek Broński (Poznań) i Maciej Maciejewski (Szczecin). WIDZÓW: 450.