Jedno pytanie do Kennetha Fairfaxa, Konsula generalnego USA...

  Jedno pytanie do Kennetha Fairfaxa, Konsula generalnego USA w Polsce

  Ewa Gorczyca

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Kenneth Fairfax

  Kenneth Fairfax ©Ewa Gorczyca

  Kenneth Fairfax

  Kenneth Fairfax ©Ewa Gorczyca

  - Jest taka szansa. Dwaj senatorzy już wysłali do Kongresu USA taki projekt. Trudno mi przewidzieć, co będzie dalej. Problem polega na tym, że Polacy, zwracając się o wizę, nie przyznają się, że chcą pracować w Ameryce. Twierdzą, że jadą w odwiedziny do rodziny albo turystycznie. Ale skoro 60 proc. Polaków podejmuje nielegalnie pracę w USA, trudno się spodziewać, że wizy zostaną zniesione. Sytuacja może się zmienić po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Wtedy Polacy, którzy mają ochotę pracować za granicą, będą mogli wyjechać do Szwecji, Holandii, Danii, Irlandii czy Hiszpanii, a po pięciu latach do dowolnego kraju europejskiego. Wówczas Ameryka stanie się dla Polaków bardziej celem podróży turystycznej.

  Konsul Kenneth Fairfax przebywał przez dwa dni (28-29 bm.) w Podkarpackiem. W Krośnie odwiedził firmy, w które zainwestował kapitał amerykański: Goodrich i Delphi.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo