Jędrzejczak znów bezkonkurencyjna

sol
Otylia Jędrzejczak nie błysnęła w Dębicy formą, ale wystarczyło to, by wygrać finał Grand Prix KRZYSZTOF KĘDZIOR
Otylia Jędrzejczak i Mateusz Sawrymowicz zwyciężyli w finałowych zawodach Grand Prix Polski.

Mistrzyni olimpijska została też zwyciężczynią całego cyklu, a wśród mężczyzn tryumfował Paweł Korzeniowski.

Do Dębicy zjechało się 220 pływaków, w tym cała krajowa czołówka. Poziom zawodów nie był zachwycający, bo najlepsi mają teraz okres intensywnego treningu. O tym, że w dębickim finale notowano czasy dalekie od rekordowych, świadczy to, że czołówka tej edycji Grand Prix dwa najlepsze wyniki zaliczane do klasyfikacji końcowej zaliczyła na innych basenach.

W Dębicy na podium za Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) stawały Beata Kamińska (AZS AWFiS Gdańsk) i Iwona Lefanowicz (Skarpa Lublin). Natomiast rywalizację mężczyzn zdominowali reprezentanci MKP Szczecin: tuż za Sawrymowiczem uplasował się Przemysław Stańczyk. Trzeci był Kajetan Załuski (Korner Novita-10 Zielona Góra).

Żadnemu z reprezentantów Podkarpacia nie udało się osiągnąć wyników dających miejsce w dziesiątce najlepszych zawodników finału. Natomiast w kilku wyścigach pokazali się z dobrej strony.

Natalia Borek z Wodnika Krosno była trzecia na 50 m st. grzbietowym. Zajęła też czwarte miejsce na 200 m grzbietem i piąte na dystansie o połowę krótszym. Jej klubowy kolega Jakub Guzik był czwarty na 100 i 200 m st. klasycznym, podobnie jak Jagoda Mózgowska (Bobry Dębica) na 50 m motylkiem. Nadspodziewanie dobrze spisała się młodziutka Monika Czerniak (Bobry), która na 200 m kraulem i motylkiem płynęła w finałach A (była odpowiednio 6. i 8.).