Jest pierwsze zwycięstwo Developresu Rzeszów w tym sezonie

Developres Rzeszów odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W Legionowie nasz zespół jednak nie ustrzegł się błędów, przez które stracił punkt.

To drugi dobry mecz z rzędu rzeszowianek. Nieźle przyjmowały i zagrywały, blok jak zwykle nie zawodził. Niestety gra naszej drużyny falowała, a z mozołem wywalczone punkty siatkarki traciły seriami.

Początek był wyrównany. Po drugiej przerwie technicznej rzeszowianki odskoczyły. Wyróżniała się Agata Skiba, która bardzo dobrze przyjmowała i do tego świetnie atakowała.

To co stało się w drugim secie wydaje się być nieprawdopodobne. Cztery fantastyczne serie dały rzeszowiankom ośmiopunktowe prowadzenie (12:20) i wydawało się, że nic złego stać się już nie może. A jednak. Ekipa Developresu nie mogła skończyć ataku, rywalki zaś zaliczyły kilka bloków oraz całą serię skutecznych kontr. Efekt tego był taki, że Legionowia tę część seta wygrała 13:2 i całą partię!

Załamane rzeszowianki nie podjęły walki w trzecim secie. Rywalki ryzykowały na zagrywce, a że wszystko im wychodziło, odrzuciły nasz zespół od siatki. Nawet nieźle radząca sobie do tej pory Skiba obniżyła loty. Zawodziła na całej linii Joanna Kapturska, gdy weszła za nią Magda Jagodzińska została zablokowana i wróciła na ławkę.

W IV secie Developres wrócił do gry, ale nie wyzbył się starych grzechów, bo znów prowadząc 10:5 dał się doścignąć rywalkom w jednym ustawieniu. Seria bardzo dobrych zagrywek Weseli Bonczewej i dobra gra blokiem naszych pozwoliły ponownie objąć prowadzenie, którego po zaciętej walce już nie oddały.

Tie-break należał już zdecydowanie do rzeszowianek. Kluczowym momentem było pojawienie się Dominiki Nowakowskiej w polu zagrywki. „Domi” najpierw posłała asa, a następnie odrzuciła rywalki od siatki. Tej przewagi nasz zespół już nie zmarnował. Mecz dwoma skutecznymi blokami zakończyła Ana Otasević.

SK Bank Legionovia - Developres SkyRes Rzeszów 2:3

Sety: 22:25, 25:22, 25:11, 23:25, 7:15
Legionovia: Paszek 15, Połeć 6, Smarzek 11, Wójcik 15, Chojnacka 10, Gajewska 3, Wysocka (L) oraz Grzelak 1, Pacak 5, Bociek 5. Tr. Ettore Guidetti.
Developres: Głaz 10, Otasević 12, Kapturska 13, Skiba 20, Hawryła 8, Bonczewa 4, Borek (L) oraz Wańczyk, Śliwińska, Budzoń 1, Warzocha 1, Jagodzińska, Nowakowska 2. Tr. Mariusz Wiktorowicz.
Sędziowie Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle) i Baniak (Opole); MVP: Agata Skiba. Widzów 800.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polski Cukier Muszynian-ka - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:20, 20:25, 25:20), Aluprof Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (25:23, 25:18, 31:33, 25:14), PTPS Piła - Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 25:22, 20:25, 25:21), MKS Dąbrowa Górnicza - Chemik Police 0:3 (19:25, 20:25, 20:26), Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (15:25, 25:22, 15:25, 21:25).

1. Chemik 5 15 15:1

2. Budowlani 5 11 13:5

3. Dąbrowa G.5 11 12:6

4. Atom Trefl 5 12 13:5

5. Impel 5 9 10:7

6. Aluprof 4 8 10:7

7. Muszynianka 5 8 9:9

8. PTPS Piła 5 7 9:11