Wiadomo nieoficjalnie, że do Paryża z Rzeszowa ma latać niskokosztowy Joon - podała dziś „Rzeczpospolita”. Biuro prasowe portu w Jasionce tego nie komentuje.

„Rzeczpospolita” podsumowała liczbę pasażerów na polskich lotniskach. W tekście jest też mowa o planowanych kierunkach w zimowej siatce. Dziennikarz pisze, że nieoficjalnie wiadomo, iż z Rzeszowa-Jasionki mamy latać do Paryża liniami Joon. Zapytaliśmy o to na lotnisku, czy to prawda.

- Nie komentujemy tego - mówi Marcin Kołacz z biura prasowego portu. - Mamy taką zasadę, że jeśli ogłaszamy nowe połączenie, zwołujemy konferencję prasową przed danym sezonem - tłumaczy.

CZYTAJ TEŻ: Internauci proponują kierunki, lotnisko Rzeszów-Jasionka odpowiada

Przyznaje, że Paryż jest oczekiwanym kierunkiem wśród mieszkańców regionu. Pokazała to też sonda, którą robiliśmy na facebooku. Dostaliśmy kilkaset odpowiedzi, z których większość dotyczyła Francji, Skandynawii, krajów Beneluksu, Włoch. Paryż wygrał.

- Część z tych tras, które wskazali internauci już kiedyś Jasionka obsługiwała - mówił wówczas Michał Tabisz, prezes lotniska. - Paryż i Rzym wypadły z siatki połączeń po bankructwie linii, Oslo, ponieważ Ryanair w ogóle wycofał się z lotniska, na które latał z Rzeszowa. Nie oznacza to jednak, że na dobre zrezygnowaliśmy z tych połączeń. Cały czas rozmawiamy z potencjalnymi przewoźnikami. Bardzo zależy nam na każdym z tych kierunków.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy lot dreamlinera Rzeszów Jasionka - Nowy Jork Newark