NOWINY24
  ZDROWIE

  Nowiny na weekend

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Nowiny na weekend

  • Osiem ważnych i ciekawych faktów na temat nadwagi i otyłości
  • Zdrowie po polsku, czyli na co chorują Polacy? [RAPORT]
  • Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

  Jest wyrok sądu w Tarnobrzegu. 28-letni pirat drogowy ma...

  Jest wyrok sądu w Tarnobrzegu. 28-letni pirat drogowy ma trafić do więzienia na siedem lat! [ZDJĘCIA Z WYPADKU]

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Grudzień 2017 roku. Drogowy pirat po poscigu staranował radiowóz na policyjnej blokadzie w Tarnobrzegu
  1/11
  przejdź do galerii

  Grudzień 2017 roku. Drogowy pirat po poscigu staranował radiowóz na policyjnej blokadzie w Tarnobrzegu ©Marcin Radzimowski

  Siedem lat więzienia, 15-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, koszty naprawienia szkody, nawiązka i odszkodowanie na łączna kwotę około 50 tysięcy. To wymiar kary, jaką Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu orzekł wobec 28-latka, który pod wpływem narkotyków kierując hondą civic nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przez kilkanaście kilometrów przed policją, aż w końcu uderzył w policyjny radiowóz na blokadzie drogi w Tarnobrzegu.
  Nieprawomocny wyrok w tej sprawie zapadł w środę przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu, do którego oskarżonego 28-letniego Mateusza R. policjanci dowieźli z aresztu śledczego.

  Zanim sąd po przerwie wydał wyrok, wcześniej mowę końcową wygłosił jedynie adwokat. Na poprzednim posiedzeniu doszło bowiem do niecodziennej sytuacji, kiedy to po mowie oskarżycielskiej wygłoszonej przez prokuratora, obrońca oskarżonego zasłabł i konieczne było przerwanie posiedzenia sądu. W środę 28-latka reprezentował inny mecenas.

  Przypomnijmy, że zdarzenia opisane aktem oskarżenia sporządzonym przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu miały swój początek 14 grudnia 2017 roku w Sandomierzu. Tam to po godzinie 4 na ulicy Żwirki i Wigury policjanci wezwali do zatrzymania się hondę civic na numerach rejestracyjnych powiatu zwoleńskiego.

  Kierowca zignorował jednak sygnały policjantów i zaczął uciekać drogą wojewódzką numer 723 w kierunku Tarnobrzega. Mundurowi ruszyli w pościg. Kierowca hondy civic szarżował całą szerokością drogi, stwarzając ogromne zagrożenie.
  W końcu w Tarnobrzegu na ulicy Warszawskiej 28-letni Mateusz R. uderzył hondą w policyjne radiowozy na blokadzie drogi. Czterech policjantów doznało obrażeń ciała, rannych zostało też dwóch pasażerów z hondy.

  Badania wykazały, że 28-latek był pod wpływem narkotyku - amfetaminy. Został oskarżony o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, czynną napaść na funkcjonariusza publicznego w warunkach recydywy oraz o kierowanie autem pod wpływem narkotyków.

  - Sąd uznając winę oskarżonego skazał go na karę siedmiu lat pozbawienia wolności, orzekł także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 15 lat - mówi sędzia Marek Nowak, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu i podległych mu sądów rejonowych.

  Oskarżony musi też zapłacić między innymi 27 tysięcy złotych ubezpieczycielowi rozbitych aut, 10 tysięcy złotych odszkodowania rannemu policjantowi, 5 tysięcy złotych tytułem nawiązki na fundusz pomocy pokrzywdzonym.

  Orzeczenie jest nieprawomocne i niewątpliwie zostanie ono zaskarżone przez obrońcę 28-latka.

  WYPADKI NA PODKARPACIU:

  FLESZ: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo