Jeszcze można zapisać się na IV Roztoczański Rowerowy Rajd...

  Jeszcze można zapisać się na IV Roztoczański Rowerowy Rajd "Niepodległości" - Green Velo 2018. Czekają atrakcyjne nagrody [ZDJĘCIA]

  Norbert Ziętal, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  V Roztoczański Rowerowy Rajd "Niepodległości" - Green Velo 2018.

  V Roztoczański Rowerowy Rajd "Niepodległości" - Green Velo 2018. ©Archiwum Starostwo Lubaczów

  Do 11 maja (piątek) trwają zapisy do IV Roztoczańskiego Rowerowego Rajdu „Niepodległości” – Green Velo 2018. Rajd odbędzie się 26 maja. Impreza odbędzie się pod medialnym patronatem Nowin.
  V Roztoczański Rowerowy Rajd "Niepodległości" - Green Velo 2018.

  V Roztoczański Rowerowy Rajd "Niepodległości" - Green Velo 2018. ©Archiwum Starostwo Lubaczów

  Planowana 300 osobowa grupa rowerzystów przemierzy ponad 70-kilometrową trasę rajdu rowerowego, która przebiega przez malownicze tereny podkarpackiej części Roztocza, w obrębie gmin Lubaczów, Horyniec – Zdrój, Narol, Cieszanów w tym Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

  Patronat medialny nad imprezą sprawują Nowiny i portal nowiny24.pl.

  Tegoroczna edycja rajdu odbywa się pod hasłem „100 – lecie niepodległości Polski – rajd dla Niepodległej”. Przedsięwzięcie ma na celu włączenie mieszkańców regionu w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odbudową państwowości.

  - Poprzez tą inicjatywę chcemy oddać hołd Rodakom, którzy mieli udział w tym wielkim dziele, a jednocześnie będzie to ważna lekcja historii i patriotyzmu dla najmłodszych pokoleń, które będą kształtować oblicze naszej ojczyzny w przyszłości, jak również umocnieniem więzi naszej małej ojczyzny - twierdzą organizatorzy.

  Dodatkową atrakcją dla uczestników rajdu będzie nocny quest po Cieszanowie w czasie, którego odbędą się krótkie koncerty w cerkwi (Lwowski Chór „Eteria”), synagodze (muzyka klezmerska – grupa ze szkoły muzycznej w Lubaczowie), a na terenie kąpieliska „Wędrowiec” w Cieszanowie (muzyka bluesowa).

  - Przez taką formę aktywności zamierzamy zaprezentować uczestnikom rajdu miejsca oraz symbole z przeszłości pomniki, mogiły i krzyże niepodległościowe usytuowane m.in. w Lubaczowie, Podlesiu, Horyńcu – Zdroju, Nowym Bruśnie, Płazowie. Uroczyste rozpoczęcie rajdu nastąpi przy „Pomniku Niepodległości, Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej” w Lubaczowie, a zakończenie w Cieszanowie, na terenie kąpieliska „Wędrowiec” - opisują organizatorzy imprezy.

  Uczestnicy rajdy będą mieli zapewnione całodzienne wyżywienie, atrakcyjne zestawy startowe nawiązujące do tematu imprezy, serwis rowerowy, a na zakończenie, tradycyjnie loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami. Są to trzy vouchery na wycieczki z grupy Horyzonty, dwa rowery trekkingowe, kaski rowerowe, latarki i różnego rodzaju akcesoria rowerowe, a dla najmłodszych przewidziane małe upominki.

  Każdy z uczestników rajdu otrzyma okolicznościowe koszulki z orłem, którego grafika nawiązuje do figury orła umieszczonego na Pomniku Wolności w Horyńcu – Zdroju. Ponadto uczestnicy otrzymają foldery opisujące i ilustrujące wszystkie odwiedzane na trasie miejsca pamięci, który specjalnie na ten cel przygotowany będzie przez Muzeum Kresów w Lubaczowie. W miejscach przystankowych cykliści zapoznani zostaną z historią miejsca opowiedzianą przez gospodarzy gmin i miast powiatu oraz przewodników.

  Zapisy do 11 maja poprzez stronę internetową

  Więcej informacji o rajdzie, w tym dokładny program i trasa znajdują się na stronie rajdu


  POPULARNE NA NOWINY24:  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo