Jezioro Tarnobrzeg wciąż bez zwycięstwa w lidze

Damian Szpak
Andrew Fitzgerard (z piłką) rozegrał w Gdyni bardzo dobre spotkanie i z 18 punktami na koncie został najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Marcin Radzimowski
Fatalny początek meczu w Gdyni z tamtejszym Asseco sprawił, że koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg wciąż pozostają bez zwycięstwa w obecnym sezonie Tauron Basket Ligi.

Tarnobrzeżanie zaczęli ten mecz gorzej niż źle, wyglądali na zagubionych, chwilami wręcz przestraszonych faktem, że muszą grać w tak dużej hali i z tak silnym rywalem.

Szybko miejscowi objęli prowadzenie 9:0. Na nic zdała się przerwa. Miejscowi grali swoje rozbawiając kibiców. O przepaści dzielącej obie drużyny świadczyć mógł fakt, że tylko w pierwszej kwarcie w drużynie Asseco punktowało dziewięciu zawodników, w naszej tylko czterech.

Przegranie pierwszej ćwiartki różnicą aż 21 punktów wstrząsnęło tarnobrzeskim zespołem i w drugiej kwarcie było już znacznie lepiej. Niestety, nastroje w naszym zespole popsuła kontuzja kolana Dawida Przybyszewskiego. W kolejnych odsłonach z grą naszej drużyny było całkiem przyzwoicie, a szczególnie odnosi się to do postawy gości w obronie. Ostatnia kwarta rozpoczęła się od trafienia Krajniewskiego. Wobec kontuzji Simona oraz Przybyszewskiego trener Leszek Mazur nie miał praktycznie pola manewru, dlatego rotowanie składem było ograniczone do minimum.

Mimo tych problemów nasz zespół radził sobie świetnie. Pierwsze cztery minuty ostatniej kwarty goście wygrali 9:2. Na 3 min. przed końcem przewaga miejscowych zmalała do 10 oczek (77:67). W samej końcówce dominowali jednak już gdynianie, którzy mieli znacznie więcej sił.

Asseco Gdynia - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 86:70 (33:12, 19:25, 17:12, 17:21)

Asseco: Seweryn 17, Matczak 12, Kowalczyk 9, Szymański 2, Szczotka 2 oraz Walton 14, Dmitriew 10, Kovacević 9, Żołniewicz 8, Zakavicić 3, Szymański 2, Szczotka 2, Paredes.
Stabill: Fitzgerard 18, Allen 15, Nowakowski 10, Doaks 5, Krajniewski 7 oraz Łukasiak 6, Patoka 6, Przybyszewski 3, Marciniak.