"Jeziorowcy" pożegnali sezon z klasą

pisz
Xavier Alekxander (z piłką) zdobył w piątek 15 punktów popisując się kilkoma efektownymi akcjami. MARCIN RADZIMOWSKI
Wygraną nad Kotwicą Kołobrzeg w niedzielnym meczu pożegnali sezon koszykarze Jeziora Tarnobrzeg na 9. miejscu. Najlepiej punktującym zawodnikiem naszej drużyny był Amerykanin Nichaeus Doaks.

ZDANIEM TRENERA

Dariusz Szczubiał, Jezioro
Kotwica w ostatnich spotkaniach wygrywała, zmiana trenera wpłynęła pozytywnie na zespół. Na szczęście w odpowiednim momencie odskoczyliśmy. Nikt przed sezonem nie zakładał, że zajmiemy 9 miejsce. Nie udało się awansować do play-off, a były takie marzenia. Szkoda.

Stawka meczu nie była wysoka i momentami dawało się to odczuć. Nieco ospale rozpoczęli miejscowi (2:7, 8:13). Aktywny był Nicchaeus Doaks (w I kwarcie 10 pkt.). Na pierwsze prowadzenie 16:15 wyprowadził "Jeziorowców" Jakub Dłoniak. Pod koniec I połowy przyjezdni prowadzili 43:36. Po przerwie nadal mieli inicjatywę. Przypomniał o sobie były gracz Siarki Rafał Rajewicz; wpakował piłkę do kosza, powiększając prowadzenie gości do siedmiu punktów (47:54). Jeszcze w 26 minucie było 70:74. Od tego momentu tylko gracze Jeziora istnieli, zdobyli 13 punktów z rzędu! W 39 minucie wolne wykorzystał Christopher Long i było 83:74. "Jeziorowcy" w decydującej fazie pokazali to, co potrafią najlepiej, podnieść się z trudnej sytuacji i w kilka minut zmienić wszystko na boisku. Szkoda jedynie historycznych play off-ów, które były na tak blisko.

JEZIORO TARNOBRZEG - KOTWICA KOŁOBRZEG 83:76 (20:19, 19:24, 22:18, 22:15)
JEZIORO: Doaks 28, Dłoniak 20 (1x3), Alexander 11, Tiller 4, Krajniewski 2 oraz Przybyszewski 9 (1x3), Long 7 (1x3), Wall 2, Patoka 0.
KOTWICA: Mosley 19, Jefferson 13 (3x3), Djurić 7 (1x3), Brown 7, Wichniarz 2 oraz Sapp 10 (2x3), Rajewicz 8, Zyskowski 6, Walker 4, Żołnierczuk 0. WIDZÓW: 200

Inne wyniki:
O miejsca 1-6: Asseco Prokom Gdynia - Anwil Włocławek 90:85, Stelmet Zielona Góra -Turów Zgorzelec 73:102, Czarni Słupsk - Trefl Sopot 79:85 (dogr.),

1. Turów 32 55 2630:2371
2. Trefl 32 53 2612:2345
3. Stelmet 32 52 2686:2658
4. Asseco 32 50 2427:2387
5. Anwil 32 50 2396:2316
6. Czarni 32 48 2479:2431

O miejsca 7-12: Rosa Radom - Kotwica Kołobrzeg 81:83, Rosa Radom - AZS Koszalin 63:74; Polpharma Starogard Gd. - Start Gdynia 71:74.