Jiujutsu. Trzy złote medale zawodników z Przemyśla

Łukasz Solski
Od lewej: Kacper Horynecki, Tomasz Dańko, Mateusz Klęsk.
Od lewej: Kacper Horynecki, Tomasz Dańko, Mateusz Klęsk. Archiwum
Spory sukces odnotowali zawodnicy Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu podczas "IX Europejskich Igrzysk Sztuk Walki 2014" w niemieckim Schwerin.

Przez dwa dni sportowcy rywalizowali w turniejach karate, kickboxing, grappling w kimonach, submission No Gi, formach ręcznych, formach z bronią oraz zawodach jiujitsu.

Klasyfikację medalową wygrali Polacy spychając na drugi stopień podium faworyzowanych Rosjan. Trzy złote medale zdobyli reprezentacji Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu: Mateusz Klęsk (70 kg), Kacper Horynecki (77 kg) i Tomasz Dańko (85kg).

Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrany został trzykrotny mistrz Polski i wicemistrz Świata w sportowym jiujutsu Tomasz Dańko, który we wrześniu wystąpi w Światowych Igrzyskach Sztuk Walki TAFISA w Richmond (Kanada).