JKS Jarosław musiał drżeć o wynik do końca meczu z Przełomem Besko

Artur Bżdżoła
JKS Jarosław
JKS Jarosław Archiwum
Dwie bramki Sebastiana Pawlaka dały wygraną JKS-owi Jarosław nad Przełomem Besko (2:1) w meczu piłkarskiej 4 ligi podkarpackiej.

Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mogli wygrać znacznie wyżej, jednak zabrakło skuteczności. Równie dobrze ta indolencja strzelecka mogła zostać skarcona przez przyjezdnych w samej końcówce. Miejscowi byli zespołem lepszym, stwarzającym sobie więcej okazji, częściej gościli pod bramką rywala. Od pierwszych minut inicjatywa należała do JKS-u. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Sebastian Pawlak, który szukał gry, okazji do zdobycia gola. Długo nie musiał czekać. W 24. minucie otrzymał dobre podanie od Oliwiera Pilcha, minął bramkarza gości i posłał piłkę do siatki. W końcówce pierwszej połowy Przełom wykonywał rzut wolny spod linii bocznej. Dośrodkowanie Jakuba Szybki zaskoczyło golkipera gospodarzy i wpadło do siatki.

W drugiej części gry obraz się nie zmienił. W natarciu byli miejscowi. W 65. minucie w polu karnym faulowany był Paweł Oziębło. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Pawlak i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W doliczonym czasie meczu goście mogli wyrównać. Z narożnika pola karnego uderzył Mateusz Oleniacz. Jego strzał sparował Dominik Lis, z dobitką pospieszył Konrad Kijowski i jego próbę wyłapał bramkarz JKS-u.

- Obawialiśmy się tego meczu, bo graliśmy osłabieni. Mecz dla nas ważny, gdyż walczymy o utrzymanie i z takimi rywalami należy wygrywać. Nie jesteśmy faworytami, jednak w tym meczu wielu oczekiwało od nas zwycięstwa. Zagraliśmy dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy mieliśmy trzy dobre okazje i wówczas byłoby spokojniej. Gol do szatni dał lekką niepewność, ale graliśmy do końca i cieszy wygrana. W osiemnastce meczowej miałem aż piętnastu młodzieżowców i cieszy ich postawa - powiedział Paweł Załoga, trener JKS-u.

JKS Jarosław - Przełom Besko 2:1 (1:0)

Bramka: 1:0 Pawlak 24, 1:1 Szybka 45+2, 2:1 Pawlak 65.

JKS: Lis 6 - Ptasznik 6, Gwóźdź l 6, Saramak 6, Kołcz 6 - Pilch 7 (81 Piróg), Sobolewski 7, Brodowicz 6 (87 Krzyczkowski), Rabczak 7 (69 Świecarz) - Oziębło 7, Pawlak 8 (90+5 Kopcio) Trener Paweł Załoga.

Przełom: Półkoszek 5 - Czura l 5, Szybka l 5, Osiniak l 5, Kapłon 5 (74 Pasternak) - Galant 5, Oleniacz 5, Kijowski 5, Folta 5 (56 Netliuch), Kasperkowicz 5 - Wołczański 5 (74 Staszkiewicz). Trener Paweł Jaślar.

Sędziował Szydełko 6 (Rzeszów). Widzów 300.