JKS Jarosław potwierdził klasę w Nowej Dębie

Marcin Jastrzębski
JKS (na niebiesko, z piłką Bartłomiej Raba) w Nowej Dębie, po trudnym boju, zainkasował trzy punkty. fot. Marcin Jastrzębski
Na pozycji lidera IV ligi, wygraną w Nowej Dębie umocnił się JKS Jarosław. Podopieczni Pawła Załogi musieli się jednak sporo napocić żeby pokonać miejscową Stal.

Goście mieli wymarzony początek. Po sześciu minutach gry wynik otworzył uderzeniem głową Mateusz Jurczak. W pierwszym kwadransie przyjezdni zdominowali Stal i wydawało się, że kolejne gole dla JKS-u są tylko kwestią czasu.

Blisko celu był Michał Puńko, groźnie uderzali: Sebastian Pawlak i Bartłomiej Raba.

Stal odpowiedziała kilkoma groźnymi kontratakami, a pod koniec I połowy przeważała. Po uderzeniu Karola Wilka, zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Puńko. Świetnym strzałem z 18. metrów popisał się Paweł Nowak. Piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

W drugiej części gry Macieja Saramaka ograł w końcu Paweł Nowak. Ten pierwszy ratował się faulem, za którego sędzia podyktował rzut karny. Uderzeniem z 11. metrów w "okienko" stan meczu wyrównał Tomasz Warzocha i wydawało się, że mecz skończy się podziałem punktów.

JKS jednak zgarnął pełną pulę za sprawą Piotr Kłaka, który minuty po wejściu na boisko zachował zimną krew w polu karnym i przymierzył nie do obrony.

- Nigdy wcześniej nie wygraliśmy na tym boisku - cieszył się Michał Łabuś, sekretarz JKS-u.

Stal Nowa Dęba - JKS Jarosław 1-2 (0-1)
0-1 Jurczak (6-głową, po rożnym Raby), 1-1 Warzocha (66-karny po faulu Saramaka na Nowaku), 1-2 Kłak (76, w zamieszaniu pod bramką Stali)

Stal Nowa Dęba - JKS Jarosław: zapis relacji live