Judo. Medale dla Akademii

Zawodnicy rzeszowskiej Akademii Judo wrócili do domów w dobrych humorach.
Zawodnicy rzeszowskiej Akademii Judo wrócili do domów w dobrych humorach. archiwum
W dwa dni zawodnicy Akademii Judo w Rzeszowie zanotowali dwa starty. Najpierw walczyli o laury w Jedliczu w Międzynarodowym Turnieju. Najlepiej spisał się Aleksander Mec (U15 50 kg), zdobywając złoty medal.

Bartosz Budziaszek (U11, 35 kg) wywalczył brązowy, Dominik Stolarski (U15, 50 kg) był czwarty.
W niedzielę podopieczni trenera Marcina Paśko startowali w Finałowym Grand Prix Białej Gwiazdy. Spisali się wyśmienicie - drużynowo w całym cyklu zajęli 7 miejsce na 20 drużyn.
Indywidualnie złote medale zdobyli: Kacper Dudzik (U11, 26 kg), Krystian Kaplita (U11, 70 kg), srebrny: Bartosz Budziaszek (U11, 35 kg), a brązowe: Maksymilian Bednarski (U11, 26 kg), Filip Jakubowski (U11, 32 kg kg), Szymon Pawliczak (U13, 43 kg). Pokazał się również w swym pierwszym poważniejszym starcie Mateusz Grendys. Zajął 5 i również zdobył punkty do klasyfikacji generalnej dla drużyny.