Judo. Złoty medal Magdaleny Troniny (Walter Rzeszów)

Marcin Jastrzębski
Magdalena Tronina, w tle trener Zbigniew Motrycz.
Magdalena Tronina z PTS Walter Rzeszów zdobyła złoty medal MP juniorek w kat. 44 kg i obroniła tym samym tytuł Mistrzyni Polski wywalczony przed rokiem w Opolu.

W finale pokonała przez rzut Joannę Witkowską (Akademia Judo Poznań). Siódme miejsce w kat. 66 kg zajął Michał Bartusik (Walter), który wygrał trzy walki i dwie przegrał. Startowało 400 zawodników reprezentujących ponad sto klubów z całej Polski.

Warto wspomnieć, że treningi przed MP przebiegały w anormalnych warunkach po odcięciu przez rzeszowski MPEC ogrzewania hali Walter.

Nasi judocy wykazali się jednak dużą determinacją i mimo sporego ryzyka kontuzji lub choroby dokończyli przygotowania i godnie reprezentowali miasto, które tak chłodno ich potraktowało w ostatnich tygodniach zimy.