Juniorzy młodsi Stali Mielec w półfinale mistrzostw Polski

Tomasz Leyko
W drugim meczu Stal (białe stroje) pokonała zdecydowanie Jagiellonię.
W drugim meczu Stal (białe stroje) pokonała zdecydowanie Jagiellonię. Tomasz Leyko
Młodzi piłkarze Stali Mielec awansowali do 1/2 mistrzostw Polski juniorów młodszych. Zespół trenera Jakuba Kuli pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3-1. W pierwszym meczu był remis 0-0

Spotkanie zaczęło się wspaniale dla Stali. W 18 minucie po centrze Damiana Buczyńskiego, piłkę głową umieścił w bramce Patryk Szewc. Po zdobyciu gola mielczanie przeżywali trudne chwile gdy gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania.

II połowa to lepsza gra Stali, czego dowodem była druga bramka. Z rzutu wolnego centrował Patryk Fryc, a Jakub Zaskalski pokonał bramkarza "Jagi". Gol ten ustawił przebieg meczu, bo rywale potrzebowali do awansu trzech trafień. Stal grając na luzie zdobyli trzeciego gola. Buczyński z zimną krwią ograł bramkarza i postawił kropkę nad i. Jagiellonia w końcówce postarała się o honorową bramkę.

- Po zdobyciu pierwszej bramki był krótki moment kryzysu, ale dotrwaliśmy do przerwy. Po zdobyciu drugiej bramki kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku - powiedział Jakub Kula, trener Stali Mielec.

Stal zagra teraz ze zwycięzcą dwumeczu Arka Gdynia - Gwarek Zabrze. Pierwszy mecz na wyjeździe 28.06, rewanż w Mielcu 1.07.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - FKS STAL MIELEC 1-3 (0-1)

BRAMKI: Prusinowski (75) - Szewc (18), Zaskalski (58), Buczyński (65)
STAL: Kłosiński - Fryc, Duda, Ryś, Pydych - Szewc (62. Kołodziej), Rynio (25. Ciemięga), Stępień (78. Trela), Romanek (70. Miazga) - Buczyński (75. Tomasiak), Zaskalski (73. Polak).
W pierwszym meczu 0-0, awans Stali Mielec.