Juniorzy Stali Mielec przegrali z Lechem Poznań [ZDJĘCIA]

Tomasz Leyko
Mielczanie (pomarańczowe stroje) dwukrotnie przegrali z Lechem Poznań.
Mielczanie (pomarańczowe stroje) dwukrotnie przegrali z Lechem Poznań. Tomasz Leyko
Młodzi mielczanie przegrali na własnym boisku z Lechem Poznań 1-2. W pierwszym meczu w Poznaniu też lepsi byli rywale.
Stal Mielec - Lech PoznańMłodzi piłkarze Stali Mielec (pomarańczowe stroje)  przegrali po raz drugi z Lechem Pozna i nie zagrają w finałach MPjuniorów.

Stal Mielec - Lech Poznań

Zobacz zdjęcia: Stal Mielec - Lech Poznań (juniorzy)

Mielczanie musieli odrobić stratę 3 goli. Wątłe nadzieje na sukces zgasły już w 25 minucie. Kamil Pydych musiał ratować się faulem w polu karnym, co tylko odroczyło bramkową stratę. Do awansu mieleckiej drużynie potrzebne było zwycięstwo 5-1 i stało się jasne, że Stal walczy już tylko o honor.

Gospodarze prezentowali się nieźle na tle faworyzowanego Kolejorza" i przed utratą bramki mogli prowadzić. Mimo wielu sytuacji wyrównanie padło dopiero po przerwie i to z rzutu karnego. Po zdobyciu wyrównującej bramki jeszcze zarówno Stępień jak i Buczyński mogli pokusić się o strzelenie drugiej bramki.

Z czasem jednak znów do głosu zaczęli dochodzić poznaniacy. Wystarczyła chwila nieuwagi w defensywie i czarnoskóry Wiktor Bagiński, po prostopadłym podaniu, nie dał szans Kłosińskiemu w sytuacji sam na sam.

Choć pojedynek odbywał się do południa na trybunch zasiadło sporo kibiców. Nie zabrakło też mendżerów i trrenerów z innych klubów, tzw. łowców talentów.

FKS STAL MIELEC - LECH POZNAŃ 1-2 (0-1)
BRAMKI: Stępień (48-karny) - Kędziora (25-karny), Bagiński (85).

STAL: Tomczyk (75. Kłosiński) - Pydych (46. Partyka), Wrona, Załucki, Pietruszka, Szewc (55. Dawid Dziekan), Wisłocki (65. Mateusz Skała), Stępień, Tomasiak (46. Buczyński), Marczenia (70. Kołodziej), Romanek (60. Zaskalski).

W pierwszym meczu 0-3, awans Lecha