Juniorzy Wisły Kraków dwukrotnie prowadzili w meczu CLJ U-19 z Widzewem, ale z Łodzi wracają na tarczy

Krzysztof Kawa
W październikowym meczu rozegranym w Myślenicach Wisła Kraków pokonała Widzew Łódź 2:1 Krzysztof Kawa
Znakomity początek meczu w wykonaniu młodych piłkarzy Wisły w Łodzi i fatalne zakończenie. W arcyważnym spotkaniu o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-19, rozegranym w sobotę 20 kwietnia, przegrali z Widzewem 2:4 i jeszcze mocniej skomplikowali sobie sytuację na finiszu rozgrywek. Porażka dwoma bramkami jest o tyle bardziej bolesna, że krakowianie mają teraz niekorzystny bilans bezpośrednich meczów (u siebie wygrali 2:1) z łódzkim zespołem, co może mieć znaczenie przy ustalaniu końcowego układu tabeli. Po 24. kolejce "Biała Gwiazda" znów jest w strefie spadkowej.

Mecz w Łodzi, mający kapitalne znaczenie dla układu dołu tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19, rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. Po akcji wiślaków w 4. minucie piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Robert Grobel.

Krakowianie napierali, łodzianie ratowali się faulami. Po jednym z nich w polu karnym przyjezdni zyskali jedenastkę. Do piłki podszedł Mateusz Stanek, który dwa tygodnie wcześniej w Szczecinie wykorzystał aż trzy rzuty karne. Tym razem napastnik "Białej Gwiazdy" nie pokonał jednak bramkarza gospodarzy i wciąż było 0:0.

Cztery minuty później Wiktor Benedyktowicz zagrał do Macieja Kuziemki i ten umieścił piłkę w siatce. Zanim jednak minęło sześćdziesiąt sekund po wznowieniu gry, wiślacy stracili prowadzenie po strzale Dawida Musialskiego.

W ostatnich dwudziestu minutach było na boisku sporo chaotycznych akcji, ale akurat rajd Macieja Pachela, który popędził z futbolówką na bramkę Widzewa i pokonał Jakuba Mistygacza, był bardzo przemyślany.

Krakowianie schodzili więc na przerwę prowadząc 2:1, ale cieszyli się tym wynikiem bardzo krótko. Cóż z tego, że jeszcze w 48. minucie trafili piłką w poprzeczkę, skoro za chwilę po drugiej stronie boiska wyrównał Kajetan Radomski. Mało tego, za próby wyrównania goście zostali mocno skarceni przez Mateusza Wołoszyna, który dwukrotnie umieścił piłkę w bramce Wiktora Sierdy.

Wiślacy do końca walczyli o korzystny wynik, w doliczonym czasie mieli dobrą okazję do zdobycia trzeciego gola, ale skończyło się dla łodzian na strachu.

W innych meczach rozegranych 20 kwietnia Warta Poznań pokonała ostatnią w tabeli Sandecję Nowy Sącz 5:2, a Korona Kielce zremisowała z Polonią Warszawa 2:2, spychając Wisłę do strefy spadkowej. W piątek Legia Warszawa ograła Lecha Poznań 2:1.

CLJ U-19. Widzew Łódź - Wisła Kraków 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Kuziemka 14, 1:1 Musialski 20, 1:2 Pachel 33, 2:2 Radomski 48, 3:2 Wołoszyn 53, 4:2 Wołoszyn 72.
Wisła (skład wyjściowy): Sierda - Pachel, Skała, Górkiewicz, Jania - Baniowski, Sowa, Dziedzic, Kuziemka - Benedyktowicz, Stanek.
Rezerwowi: Pisarek (br.), Dusik, Gap, Klimczyk, Prochwicz, Płotka, Rapacz, Chromych, Woyna-Orlewicz.