Justyna Tęczar z Rzeszowa brylowała na mistrzostwach Polski. Teraz będzie w kadrze narodowej

Justyna Tęczar w Kętrzynie zdobyła cztery złote i jeden srebrny medal.
Justyna Tęczar w Kętrzynie zdobyła cztery złote i jeden srebrny medal. Archiwum Prywatne J. Tęczar
15-letnia rzeszowianka Justyna Tęczar zdobyła cztery złote i srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Freestyle Slalom Kętrzyn 2021. To jej życiowy sukces w tej dyscyplinie. Teraz będzie w kadrze narodowej.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad stu zawodników z całej Polski.

Justyna Tęczar, która na co dzień jest zawodniczką w klubie Slalom Academy, szkoli się od najlepszych, bo jej trenerką jest inna rzeszowianka Klaudii Hartmanis, która w slalomie na rolkach sięgała po największe laury na świecie i była notowana na 1. miejscu w światowym rankingu tej dyscypliny.

Justyna w Kętrzynie wystartowała w pięciu konkurencjach kategorii junior i tylko w jednej zdobył srebro, w pozostałych była bezkonkurencyjna. Na dorobek rzeszowianki złożyły się 1. miejsca w konkurencjach: speed, battle, classic, classic pair w duecie z Nadią Jeziorek oraz srebro w konkurencji jump.

W mistrzostwach startował również brat Justyny, Maciej Tęczar, który w kategorii junior młodszy zdobył dwa brązowe medale w konkurencji speed oraz classic, oraz mama Barbara Tęczar, która w kategorii senior była druga w speedzie.

Justyna została też powołana do Kadry Narodowej Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich na 2021 rok.

- Wszyscy nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. W konkurencjach, w których startowali, zdobyli wszystko, co się dało. Justyna zdobyła pięć medali, startując w 5 konkurencjach, wiec był ogień. Łącznie nasz klub reprezentowało 20 zawodników w tym 9 z Rzeszowa, reszta z Warszawy, Otwocka, Poznania i Ketrzyna. Jesteśmy z nich wszystkich bardzo dumni.