sportowy
  Juvenia Rzeszów ponownie w II lidze

  Juvenia Rzeszów ponownie w II lidze

  Łukasz Pado

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Juvenia Rzeszów ponownie w II lidze

  ©Łukasz Pado

  Juvenia Rzeszów znów zagra w II lidze piłki ręcznej mężczyzn. Klub wraca do gry na szczeblu krajowym po trzech latach przerwy. Trenerem naszej ekipy jest Jakub Bober.
  Juvenia Rzeszów ponownie w II lidze

  ©Łukasz Pado

  Rzeszowianie to drugi z zespołów z naszego województwa w II lidze. Od kilku sezonów występuje w niej Orzeł Przeworsk.

  To właśnie z Orła powrócił do Rzeszowa trener Bober, oprócz niego z Przeworska wrócili Damian Głuszak i Piotr Zwiercan. Juvenię wzmocnią też mielczanie Tomasz Tyniec, Krzysztof Rudolf i Norbert Jahowicz, a także Arkadiusz Boryczka.

  - Myślę, że w tym składzie Juvenia nie będzie chłopcem do bicia, a spokojnie znajdzie się w środku tabeli - ocenia Marian Sikora, Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Ręcznej, który działa również w Juvenii.

  Rzeszowianie w ubiegłym sezonie rywalizowali w III lidze, w której pewnie zajęli 1. miejsce. - Gra o szczebel wyżej to była inicjatywa samych zawodników, oni tego chcieli - mówi Sikora. - Trudno było odmówić im zasłużonego awansu.

  Rzeszowianie tymczasem mają problem z halą do trenowania, gdyż na Podpromiu gdzie obecnie odbywają się zajęcia od najbliższego wtorku pojawią się siatkarze Asseco Resovii.

  - Szukamy odpowiedniej hali, na której zmieści się boisko do piłki ręcznej, już mamy jedną na oku, ale nie chcę zapeszać - dodaje Sikora. - Mecze ligowe będą rozgrywane najprawdopodobniej w hali w Miłocinie.

  Pierwsze spotkanie ligowe Juvenia zagra dokładnie za miesiąc 19 września w Bytomiu z tamtejszym MOSM-em Trrol, u siebie zaś zainauguruje tydzień później z Viretem Zawiercie.

  - Liga jest bardzo ciekawa, jest sporo drużyn z tradycjami. Mecze z Unią Tarnów, Wisłą Sandomierz, czy lokalne derby z Orłem Przeworsk powinny być bardzo ciekawe - twierdzi prezes Podkarpackiego ZPR. - Zapraszamy kibiców.
  Orzeł Przeworsk zaś w pierwszym swoim meczu podejmie Unię Tarnów, a tydzień później Polonicę Kielce.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!