Michał Perzanowski
Piłkarze Juventusu zdobyli już drugi tytuł w tym sezonie. Przed nimi jeszcze walka o puchar Ligi Mistrzów. Czy stać ich na potrójną koronę? AFP/EASTNEWS
Mają to! Hegemonia Juventusu Turyn w lidze włoskiej trwa w najlepsze! Piłkarze "Starej Damy" zdobywają szóste(!) trofeum z rzędu! Klub z Turynu ma już na swoim koncie 32 mistrzostwa Włoch! Podopieczni Massimiliano Allegrego pokonali FC Crotone 3:0 i na jedną kolejkę przed końcem Serie A, potwierdzają swoją wyższość nad rywalami w lidze.

"Bianconeri" wyszli na prowadzenie już w 12. minucie meczu. Juan Cuadrado zagrał ze skrzydła w pole karne. Z interwencją nie zdążył Rosi, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Mario Mandzukić! Juventus całkowicie kontrolował to, co działo się na boisku przez całe spotkanie. Mimo prowadzenia 1:0, gospodarze wciąż chcieli się pokusić o kolejne bramki.

Do przerwy zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni już przy wyniku 2:0. W 39. minucie rzut wolny dla Juventusu próbował wykorzystać Paulo Dybala. Argentyńczyk oddał kapitalny strzał z 20 metrów. Bramkarz nie miał żadnych szans na interwencję.

Gospodarze w drugiej części gry spokojnie rozgrywali między sobą piłkę, tylko fragmentami oddając inicjatywę swoim rywalom. Kiedy zawodnicy Crotone coraz bardziej zaczęli dochodzić do głosu, stanowczo zostali uciszeni. W końcówce, a dokładnie w 84. minucie po dośrodkowaniu Dybali z rzutu rożnego Sandro uderzył głową. Piłka odbiła się od poprzeczki i od ziemi, wypadając po chwili z bramki. Gol jednak został prawidłowo uznany - futbolówka przekroczyła całym obwodem linię bramkową.

Warto wspomnieć, że na boisku od pierwszej minuty pojawił się były piłkarz Lecha Poznań - Aleksandar Tonev. Bułgar spędził 56 minut na placu gry, po czym został zmieniony przez Simeona Nwankwo. Zawodnicy Crotone nic nie mogli poradzić na grę Juventusu. Na kolejkę przed końcem tracą jedno oczko do strefy niezagrożonej spadkiem.

Dziś wieczorem w Turynie będziemy świadkami święta. Piłkarze "Starej Damy" zgarniają już drugie trofeum w tym sezonie. Wcześniej zdobyli Puchar Włoch, dziś do kolekcji dorzucają mistrzostwo. Przed nimi jeszcze walka o Ligę Mistrzów. Czy Massimiliano Allegri jest w stanie wyciągnąć ze swoich piłkarzy maksimum? Potrójna korona czeka!

Juventus Turyn - FC Crotone 2:0 (2:0)

Bramki: Mario Mandżukić 12'; Paulo Dybala 29'; Alex Sandro 84'

Juventus: Gianluigi Buffon - Dani Alves, Leonardo Bonucci, Medhi Benatia, Alex Sandro - Miralem Pjanić (84' Tomas Rincon), Claudio Marchisio (74' Mario Lemina) - Juan Cuadrado (70' Andrea Barzagli), Paulo Dybala, Mario Mandzukić - Gonzalo Higuain

Crotone: Alex Cordaz - Alesandro Rosi (34' Mario Sampirisi), Federico Ceccherini, Gianmarco Ferrari, Lorenzo Crisetig - Bruno Martella, Andrea Barberis - Marcus Rohden (78' Boadu Acosty), Aleksandar Tonev (56' Simeon Nwankwo) - Diego Falcinelli, Andrea Nalini

Żółte kartki: Dani Alves - Bruno Martella

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

LIGA WŁOSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Juventus mistrzem Włoch na kolejkę przed końcem! "Stara Dama" w podwójnej koronie - Gol24