Juventus Turyn nowym liderem Serie A

Adrian Lakowski (AIP)
Massimo Pinca
W meczu na szczycie Juventus Turyn pokonał Napoli 1:0. Dla podopiecznych Massimiliano Allegriego było to piętnaste ligowe zwycięstwo z rzędu.

To był taktyczny i bardzo wyrównany pojedynek. Mogła go rozstrzygnąć jedna akcja i tak się stało. Rezerwowy Simone Zaza wyskoczył jak królik z kapelusza i tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zapewnił nam zwycięstwo – mówił po spotkaniu bramkarz Juventusu Gianluigi Buffon.

Porażka kosztowała Napoli utratę pozycji lidera Serie A. Trener Maurizio Sarri obawia się, że po tym ciosie jego piłkarze mogą mieć trudności ze znalezieniem mobilizacji na kolejne mecze. – Juventus był zdecydowanym faworytem, ale w tym spotkaniu zasłużyliśmy choćby na punkt. Po takiej przegranej u niektórych zawodników możliwe są problemy psychologiczne, ale mam nadzieję, że nie będzie poważnych reperkusji – mówił Sarri.

Torino Kamila Glika pokonało na wyjeździe Palermo 3:1 i tym samym przerwało serię pięciu kolejnych meczów ligowych bez zwycięstwa. Polak spędził na boisku dziewięćdziesiąt minut i został ukarany żółtą kartką.

Zdecydowanie w gorszych nastrojach z boiska schodzili Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński. Empoli Polaków przegrało z broniącym się przed spadkiem Frosinone 1:2. Skorupski nie zawinił przy żadnej z bramek.

25. kolejka Serie A:

Lazio – Hellas Verona 5:2 (Matri 45, Mauri 50, Felipe Anderson 69, Keita 82, Candreva 90 z karnego – Greco 72, Toni 79); Carpi – Roma 1:3 (Lasagna 61 – Digne 56, Dzeko 84, Salah 85); Empoli – Frosinone 1:2 (Maccarone 60 – Ciofani 17, 73 z karnrgo); Chievo Werona – Sassuolo 1:1 (Birsa 29 z karnego – Sansone 30); Juventus – Napoli 1:0 (Zaza 88); Milan – Genoa 2:1 (Bacca 5, Honda 64 – Cerci 90); Sampdoria – Atalanta 0:0; Palermo – Torino 1:3 (Gilardino 2 – Immobile 19 z karnego, 69, Gonzalez 31 sam.); Udinese – Bologna 0:1 (Destro 79).