W formie aplikacji i plastikowej karty
Rzeszowska Karta Mieszkańca jest bezpłatna, ale umożliwia wiele atrakcji, np. zniżek na korzystanie obiektów sportowych i rekreacyjnych, promocji handlowych czy uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.
Co ważne, szczególnie dla osób starszych i niekorzystających ze smartfonów, Rzeszowska Karta Mieszkańca jest dostępna nie tylko w formie aplikacji mobilnej, ale też jako tradycyjna plastikowa karta, umożliwiająca korzystanie w takim samym zakresie z ulg i zniżek.
- Do tej pory oferowaliśmy państwu aplikację RzeszówToMy, dzięki której można dowiedzieć się, co się dzieje w mieście, ale też na bieżąco pokazywać samorządowi, co trzeba jeszcze dla Rzeszowa zrobić. Teraz oferujemy kolejną funkcjonalność nowej wersji tej aplikacji, jaką jest Rzeszowska Karta Mieszkańca. Oferuje ona dodatkowe bonusy za to, że jest się mieszkańcem, że się z miastem identyfikuje - podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Na razie konieczny jest meldunek
Z Rzeszowskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać osoby zameldowane na terenie Rzeszowa na pobyt stały lub na pobyt czasowy co najmniej na 1 rok. To się w przyszłości może zmienić. Na razie konieczny jest meldunek
Z Rzeszowskiej Karty Mieszkańca mogą korzystać osoby:
- zameldowane na terenie Rzeszowa na pobyt stały,
- zameldowane na terenie Rzeszowa na pobyt czasowy co najmniej na okres 1 roku,
- przebywają w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie (do 18. roku życia),
- są wychowawcami lub dyrektorami placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie.
W przyszłości karta ma być łatwiej dostępna.
Karty mieszkańca wprowadziło już wiele polskich miast m.in. Łódź, Gdańsk, Płock, Kołobrzeg, czy Nowy Sącz.
- Zrobiły tam prawdziwą furorę zarówno wśród mieszkańców, jak i partnerów biznesowych – wyjaśnia Marcin Stopa, sekretarz Miasta Rzeszowa.
- Dzisiaj inaugurujemy Rzeszowską Kartę Mieszkańca i oddajemy ją w ręce naszych mieszkańców. Aplikacja RzeszówToMy jest narzędziem, które ma wszystkie funkcjonalności, jakie były do tej pory w naszej wcześniejszej wersji, a mianowicie zgłoszenia, informujące miasto, co należy poprawić. To najszybsza informacja, bo to mieszkańcy są codziennie na wszystkich osiedlach, na każdej ulicy. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, intuicyjna - zapewnia.
Co daje karta?
- Korzystając z naszej karty, można łatwiej dotrzeć do naszych jednostek miejskich i partnerów, używając nawigacji. Można m.in. sprawdzić, czy dana lokalizacja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami – wylicza Barbara Kuźniar, dyrektor Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa.
Użytkownicy dostają informacje m.in. o aktualnościach czy wydarzeniach organizowanych przez miasto, ale i partnerów programu. Będzie można wejść na wirtualnego asystenta, który cały czas się uczy, ale już może podpowiedzieć w tematach spraw załatwianych w Wydziale Komunikacji, Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich czy USC.
Jak zdobyć Rzeszowską Kartę Miejską?
By uzyskać dostęp do elektronicznej wersji karty, wystarczy wziąć do ręki telefon, wejść w sklep, ściągnąć aplikację RzeszówToMy i zainstalować jej nową wersję (2.0), dostępną dla systemów Android i iOS. Trzeba założyć konto, rejestrując się przez formularz elektroniczny. Po pozytywnej weryfikacji każdy otrzyma dostęp do wielu funkcji aplikacji oraz pakietu zniżek i ulg.
Ktoś nie chce korzystać z karty wirtualnej tylko z plastikową, powinien złożyć wniosek w wersji papierowej do UM i za ok. 15 dni taką kartę otrzyma.
Zalety z posiadania karty wirtualnej
- Aktywacja kilku e-kart w aplikacji mobilnej na jednym urządzeniu mobilnym lub za pośrednictwem jednego konta w aplikacji internetowej (np. Karty kilku członków rodziny)
- Szczegółowe informacje dotyczące Partnerów Programu,
- Informacje o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
- Najaktualniejsza oferta zniżek i usług naszych Partnerów
- Możliwość nawigowania do wybranego Partnera Programu
- Aktualności z Rzeszowa
- Kalendarz imprez organizowanych przez Miasto oraz Partnerów Programu.
Aplikacja RzeszówToMy zawiera znany już z wcześniejszej wersji moduł „Zgłoszenia”, za pomocą którego można poinformować urząd o zauważonych nieprawidłowościach w infrastrukturze. Dzięki temu służby będą w stanie szybciej zlokalizować awarię lub niedogodność.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Smukła żona Narożnego jak syrena, kusi pośladkami! Plażowicze mieli na co patrzeć
- Nie uwierzycie, jak dziś wygląda Tamara Arciuch. To zdjęcie wymagało odwagi | FOTO
- Ukochana Antka Królikowskiego właśnie urodziła! Tylko u nas PIERWSZE ZDJĘCIE maluszka
- Lara Gessler wietrzy ogolone pachy przed aparatem. Pasuje na modelkę? | ZDJĘCIA