Kadra Podkarpacia druga w Międzynarodowym Turnieju. Koszykarz z Przemyśla MVP zawodów. Wygrała ekipa znad Balatonu

Zaktualizowano
Kadra Podkarpacia wygrała dwa mecze i zajęła 2. miejsce
Kadra Podkarpacia wygrała dwa mecze i zajęła 2. miejsce podkarpackikosz.pl
Drużyna Egeru wygrała w Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Węgrzy wygrali nad Sanem wszystkie trzy mecze. Kadra Podkarpacia, dowodzona przez trenerów Krzysztofa Młota i Macieja Milana (asystent), walczyła bardzo dzielnie i zajęła na 2. miejsce.

Nasz zespół już w meczu z drużyną ze Lwowa nie miał lekko i musiał rozegrać dogrywkę, by na koniec wygrać 82:79.

– Prawie cały mecz prowadziliśmy, ale rywale nas doszli w końcówce czwartej kwarty. W dogrywce byliśmy lepsi – mówi Maciej Milan.

Kadra była blisko pełnego sukcesu, ale w meczu z „Bratankami” przegrała 83:85.

– Do przerwy prowadziliśmy ośmioma punktami. Potem był mecz na styku. W ostatnich sekundach mieliśmy rzut na dogrywkę, ale nie wpadło. Tak czy owak, bardzo fajny, pożyteczny turniej. Zawsze zawodnikom więcej dają mecze z równorzędnymi przeciwnikami niż łatwe, wysokie wygrane – podsumował nasz rozmówca.

Najlepszym koszykarzem turnieju wybrany został Mateusz Olech (Kadra, na co dzień Basket 15 Przemyśl), a królem strzelców został Akos Lenart (Eger – 82 punkty).