Kajakarze z Rzeszowa sześć razy na podium

Bartosz Gubernat
Drużyna RKK tuż po zawodach.
Drużyna RKK tuż po zawodach. Archiwum
Aż sześć medali - po dwa złote, srebrne i brązowe wywalczyli w Krakowie zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Kajakowego.

Ty też możesz trenować

Większość wymienionych zawodników to uczestnicy zajęć organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, który prowadzi ciągły nabór i zaprasza młodzież szkolną w wieku 10-13 lat do treningów kajakarstwa w dwóch sekcjach: kajaków klasycznych i kajak polo. Bliższe informacje pod numerem tel. 503 895 273.

Zawodnicy działający pod szyldem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego uczestniczyli w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. RKK reprezentowało trzynastu kajakarzy. Biegi rozegrano na dystansie dwóch kilometrów. Sukcesem zakończył się nasz start w konkurencji dwójek młodzików (srebro Łukasza Kozika i Dariusza Osiki), w rywalizacji czwórek wyżej wymienieni zawodnicy wraz z Danielem Kozikiem i Maciejem Wardą na mecie zameldowali się także na drugiej pozycji.

W kategorii jedynek juniorów zwyciężył Michał Woźny (tegoroczny finalista Mistrzostw Polski Juniorów w kategorii K1 200 m), a trzeci był Michał Graboś. Drugie miejsce w wyścigu jedynek (wiek do 12 lat) wywalczył Mateusz Batóg, a w konkurencji dwójek Mateusz z Patrykiem Woźnym minimalnie przegrali złoty medal z osadą Nadwiślanu Kraków. Brązowy medal dołożyła jeszcze dwójka seniorów w składzie Marcin Rymaszewski i Rafał Bober.

- Oprócz rywalizacji wyczynowej w Krakowie wystartowali także amatorzy poniżej 12 roku życia. Zwyciężył zupełnie niespodziewanie Konrad Chmaj z naszego klubu - cieszy się Miłosz Szczudło, trener kajakarzy.