Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun: „Nie oddamy ani piędzi ziemi więcej z zieleni miejskiej”

Andrzej Plęs
Andrzej Plęs
Krzysztof Kapica
Poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Rzeszowa mówił to, stojąc na Moście Zamkowym i wskazując na budowane ma Olszynkach dwie bliźniacze wieże. I zaproponował nazwać się „Tadzio” i „Kondzio”.

Aluzja do jednego z kontrkandydatów w wyborach, i popierającego go byłego prezydenta miasta, była oczywista. A dla deweloperów „ani piędzi więcej” w trybie innym niż decyzja polityczna, podejmowanej publicznie, a nie za plecami mieszkańców – zaznaczył jednocześnie.

Zaprosił zgromadzonych na konferencji do potoczenia wzrokiem wokół, wskazał na ul. Lenartowicza, przy której mieszkańcy zaskoczeni są decyzją o przekazaniu deweloperowi jedynej tam drogi.

Kolejnym punktem zwiedzania wzrokiem był „marnujący się zamek rzeszowski”, w którym kandydat chętnie widziałby dowództwo 5. Dywizji Karpackiej.

Dalej – wskazał na parkingi, szczelnie wypełnione pojazdami we wczesnych godzinach przedpołudniowych.

- Dwa drapacze chmur, budowane na terenach zalewowych – odniósł się do budowanych na Olszynkach „Tadzia” i „Kondzia”. – To będzie w swoim czasie pomnik braku roztropności dotychczasowej władzy.

Grzegorz Braun konferencja na moście zamkowym o ładzie przestrzennym w Rzeszowie.

Grzegorz Braun konferencja na moście zamkowym o ładzie przes...

Dostało się i „mostowi tęczowemu”, który według Grzegorza Brauna symbolizuje „rewolucje obyczajową, godzącą w bezpieczeństwo tożsamościowe rzeszowian”.

- Niby tylko dekoracja, parę puszek farby, a wiemy, że wróg już nie u bram, ale potrafi paradować ulicami naszego miasta – postraszył.

Po czym przyszła kolej na „Manhatan rzeszowski”, czyli okrąglak przy ul. Kopisto i niemal doklejone do niego kilkupiętrowe budynki.

- Jednak sprawa najważniejsza, to bulwary nadwisłockie - zostawił na koniec. – Miejsce wymarzone do rekreacji, jeszcze kiedyś można było spacerować wzdłuż brzegu od Boguchwały do Trzebowniska, dziś to miejsce jest zniszczone.

Zwrócił uwagę na to, że wysoka zabudowa wzdłuż rzeki spowodowała, że miasto straciło „naturalną instalację klimatyzacyjną”, jaką był Wisłok. I zaburzyło stabilność mikroklimatyczną centrum miasta.

Towarzyszący posłowi były wiceprezydent miasta Wiesław Walat przypomniał, że oba brzegi rzeki zostały w znacznym stopniu wybetonowane, że poziom wody znacznie się obniżył, jego podniesienie bardzo korzystnie wpłynęłoby na poprawę mikroklimatu najbliższej okolicy. A poza tym można by tym szlakiem puścić tramwaje wodne, jako część miejskiej komunikacji.

Wspomniał też, że w tej chwili na terenie miasta dostrzegalne jest kilka ogrodzonych obszarów, już przeznaczonych pod inwestycje budowlane. Zasugerował, że inwestorzy spieszą się z wykorzystaniem już przyznanych im pozwoleń budowlanych.

- Rzeszowska republika deweloperów niechaj ustąpi a miasto Rzeszów niechaj będzie dla rzeszowian – apelował poseł – kandydat Grzegorz Braun.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24