Kapłan trzeci, Drąka piąty w Katowicach

Krzysztof Drąka pokazał się w Katowicach z dobrej strony.
Krzysztof Drąka pokazał się w Katowicach z dobrej strony. wojciech zatwarnicki
Tomasz Kapłan, bilardzista Ósemki Rzeszów zajął trzecie miejsce w rozegranym w Katowicach pierwszym turnieju z cyklu Nobel Sport 3 Stawy. Jego klubowy kolega Krzysztof Drąka wylądował na 5 pozycji.

Zawody rozegrane zostały w Katowickim Centrum Handlowym a wzięło w nich udział 32 najlepszych polskich bilardzistów. Pula nagród była jak na polskie warunki bardzo wysoka - wynosiła aż 12 tysięcy złotych. Sumę podzielono między ośmiu najlepszych zawodników.
Zwyciężył Wojciech Trajdos (Konsalet Warszawa), który w finale pokonał 9:8 Mateusza Śniegockiego (Hades Poznań). Trzecie miejsce, oprócz Kapłana (przegrał w półfinale ze Śniegockim 8:9), wywalczył Radosław Babica (Nosan Kielce). Ten ostatni w ćwierćfinale wyeliminował innego zawodnika Ósemki Krzysztofa Drąkę (7:4).
Miejsca 5-8 zajęli także Mariusz Słoneczny (Duet Lipiński Blachy Tomaszów Mazowiecki), Karol Skowerski (Nosan), Tomasz Malinowski (Łódź). Zwycięzca zawodów otrzymał cztery tysiące złotych. Drugie miejsce wyceniono na dwa, trzecie na tysiąc, a lokaty 5-8 na 750 złotych.
W ciągu dwóch dni pojedynki obejrzało setki widzów, klientów Centrum Handlowego "3 Stawy". Wśród atrakcji turnieju znalazł się pokaz wielokrotnego Mistrza Świata w trikach bilardowych - Bogdana Wołkowskiego. Kolejna edycja turnieju zaplanowana jest na początek czerwca a w zawodach weźmie udział ponownie 32 zawodników.