Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karate. Cenna podróż Adama Dzikiego z CSWiS w Leżajsku

Marcin Jastrzębski
Adam Dziki
Adam Dziki Archwium klubowe
Bardzo pouczającą wyprawę do Japonii zaliczył prezes i trener Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku - Adam Dziki. Podstawowym celem leżajskiego sensei'a było zaliczenie egzaminu na III DAN w karate.
Karate. Cenna podróż Adama Dzikiego z CSWiS w Leżajsku

Przy okazji prezes i trener Dziki uczestniczył w seminarium Karate Shinkyokushin.

- Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia turnieju mistrzostw świata w KS, jako jednej z największych organizacji karate na świecie. Przede wszystkim jednak cieszy mnie zdany egzamin - tłumaczy Dziki, który jako pierwszy karateka z Leżajska wszedł w posiadanie tak wysokiego stopnia mistrzowskiego.

Dynamiczny rozwój Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku

Klub działa niedługo, bo od roku, a już na swoim koncie ma wiele sukcesów i udanych występów, które go rozpowszechniają.

CSWiS w Leżajsku miało bardzo szybki i dobry start w karierze karate. Klub powstał we wrześniu 2010 roku. Prezesem jest Adam Dziki, który promuje Karate Shinkyokushin, w którym ważne są zadania rozpowszechniania i popularyzacji Kyokushin Karate, ideały oraz przekonania. Znajduje to odzwierciedlenie w kształcie logo klubu - japońskim znakiem 'Kokoro', co oznacza 'serce i umysł'. Jest to symbol ukazujący ideę klubu "rozwoju ludzkich serc i umysłów", który łączy to z koncepcją Masutatsu Oyamy - twórcy logo klubu Karate Kyokushin.

14 października 2011 Adam Dziki (prezes i trener klubu) oraz Rafał Limowski, Marcin Wylaź, Monika Pacoń, Bartłomiej Zygmunt i Jakub Pokrywka(zawodnicy klubu) otrzymali nagrody starosty leżajskiego za wyniki sportowe, osiągnięcia w działalności sportowej oraz za działalność w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

- Jestem pierwszym karateką w Leżajsku, który zdał w Japonii, kolebce karate na tak wysoki stopień mistrzowski. To było moje marzenie, od momentu rozpoczęcia mojej drogi karate, a które się spełniło dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. Oczywiście chciałbym tu zaznaczyć, że osiągniecie tego celu było możliwe dzięki wsparciu mojej rodziny oraz przyjaciół, którzy pomagali mi się przygotowywać do egzaminu.

Egzamin był na wysokim poziomie i nie należał do najprostszych, był jednym z najtrudniejszych w mojej karierze. Byli ludzie z całego świata i trzeba było im dorównać, fizycznie jak i technicznie. Walki odbywały się z tymi samymi zawodnikami, którzy startowali na mistrzostwach świata. Należało się wykazać doskonałą znajomością w kihon, ido-geiko, kata oraz w testach sprawnościowych. Egzamin był zdawany przed komisją składającą się z shihan Kenji Midori, oraz Isao Kobayashi, Brian Fitkin, Kalman Furko, Shinichi Sotodate. To jest historia karate Kyokushin. Są to uczniowie Masutatsu Oyamy, którzy kontynuują jego nauki na drodze karate Shinkyokushin - podkreślał Adam Dziki.

Prezes klubu przygotowując się do egzaminu trenował przez ponad pół roku w swoim klubie (Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku), a także na obozach karate. Pomimo napiętego harmonogramu wyjazdu, Pan Adam znalazł również czas na poznanie historii i kultury japońskiej, która od zawsze go fascynowała.

To, że klub się rozwija świadczy również fakt, że posiada on aż 7 instruktorów karate. Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku jest jedynym klubem w Leżajsku, który ma najwięcej instruktorów karate.

W lipcu i wrześniu br. przeszli oni ciężki kurs szkoleniowy, uprawniający ich od prowadzenia treningów i szkolenia karateków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24