"Karpatki" słabsze od "pałacanek". OrlenLiga coraz dalej

lukpado
Bartosz Frydrych
Siatkarki Karpat Krosno uległy Pałacowi Bydgoszcz 1:3 w pierwszym meczu turnieju barażowego o miejsce w OrlenLidze. W kolejnym meczu krośnianki zagrają z Developresem Rzeszów. Tylko wygrana przedłuży ich szanse na awans do elity.

Karpatki do tego spotkania wyszły bardzo skoncentrowane i rozpoczęły je od prowadzenia 1-0. Niestety w dalszej części pierwszego seta nie było już tak pięknie. Długo utrzymywał się wynik bliski remisu. Potem jednak swoją klasą błysnęła Tamara Kaliszuk i strata krośnianek zaczęła rosnąć. W końcówce seta "karpatki" nie potrafiły skończyć ataku, kiepsko szło im też w przyjęciu i po kontrze Moniki Naczk było 1:0 w setach.

Druga partia dobrze się rozpoczęła i skończyła dla naszego zespołu. Krośnianki prowadziły już 14:10, ale trener gospodyń dokonał kilku zmian i to rywalki były górą (16:15). Kluczowym momentem w tym secie był jednak powrót na parkiet Anety Dudy, którą kilka piłek wcześniej zastąpiła Izabela Bałucka. Środkowa Karpat weszła na zagrywkę przy stanie 19:18 dla Pałacu i do końca partii pozostała w polu serwisowym.

Więcej krośniankom nie udało się już ugrać. W trzecim secie stawiały się gospodyniom do stanu 13:12, potem rywalki odjechały. Nic nie dawały przerwy brane przez Dominika Stanisławczyka.

W czwartej partii szanse na sukces "karpatki" pogrzebały już na początku. Z 0:2 wyszły na prowadzenie 4:2,ale ugrzęzły w niewygodnym ustawieniu i straciły 8 punktów z rzędu! Fatalną serię przerwała skuteczna "kiwka" Eweliny Mikołajewskiej, ale to nie przerwało marszu po wygraną bydgoszczanek, które nie oddały prowadzenia do końca. W końcówce krośnianki obroniły trzy piłki meczowe, ale przy czwartej popełniły błąd i to rywalki cieszyły się z wygranej.

Mecz "pałacanek" z Karpatami obserwowały siatkarki Developresu, które w środę o 18 zmierzą się z Karpatami.

Pałac Bydgoszcz - PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:1 (25:19, 19:25, 25:20, 25:20).

Pałac: Biedziak, Połeć, Twardowska, Karczmarzewska-Pura, Naczk, Kaliszuk, oraz Wysocka (libero), Skorupa, Fojucik, Dybek, Czyżnielewska, Sawoczkina. Trener Dawid Pawlik.
Karpaty: Brylińska, Słonecka, Mikołajewska, Wajda, Duda, Nadziałek, Czekajska (libero) oraz Beda, Bałucka, Grzegorczyk, Szymańska. Trener Dominik Stanisławczy.
Sędziowali: Sławomir Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle), Andrzej Kobienia (Opole). Widzów 250.