Karpaty Krosno zlały Developres Rzeszów

Katarzyna Warzocha (w ataku) w poprzednim sezonie grała w barwach Karpat Krosno, dziś jest zawodniczką Developresu. Krystyna Baranowska
Siatkarki Developresu Rzeszów doznały pierwszej porażki w krótkiej historii klubu. Po pięciu zwycięstwach do zera przyszedł czas na przegraną.

Pogromczyniami drużyny Tomasza Kamudy są krośnieńskie Karpaty.

Faworytem meczu na szczycie IV grupy II ligi wydawała się być ekipa z Rzeszowa, która w poprzednich pięciu meczach nie przegrała nawet seta.

Początkowo wszystko na to wskazywało. Magda Olszówka i Izabela Cieśnik brylowały w ataku (6:3). Z czasem jednak krośnianki zaczęły odrabiać straty. Gdy na boisku pojawiła się Ewelina Halasz wrzuciły drugi bieg. Druga atakująca Karpat imponowała również na zagrywce dzięki czemu przyjezdne zaczęły odskakiwać i wygrały seta.

W drugiej partii decydującą rolę odegrały środkowe z Krosna: Alicja Wilk i Agnieszka Dziadosz. Obie znakomicie czytały rozgrywającą gospodyń i często skutecznie blokowały. Tak też zakończyły drugiego seta. Katarzyna Nadziałek nie bała się też często uruchamiać je w ataku z krótkiej. W tym elemencie Alicja Wilk była niemal nie do zatrzymania.

- Graliśmy przed sezonem z Developresem i wtedy nasz środek nie był wykorzystywany, czułem że to ich zaskoczy i tak było - uśmiechał się po meczu Dominik Stanisławczyk, trener Karpatek.

W trzecim secie wydawało się, ze gospodynie przełamią niemoc. Katarzyna Grzelak zaserwowała asa i w końcu pokazał się skuteczny blok (5:3, 7:5). Wtedy jednak znów błysnęła Alicja Wilk, a Joanna Beda mocnymi zagrywkami napędziła krośnieńską machinę. Walkę z niedawną koleżanką z zespołu próbowała nawiązać Gabriela Gasidło, ale na próżno. Gospodynie walczyły do końca, ale ostatnia piłka należała do Alicji Wilk.

- Te poprzednie mecze wyrywaliśmy zbyt łatwo, liczę że to będzie dobra nauczka dla naszych dziewczyn - skwitował Tomasz Kamuda, trener Developresu.

Developres Rzeszów - PWSZ Karpaty Krosno 0:3 (20:25, 17:25, 23:25)
DEVELOPRES: Cieśnik, Olszówka, Warzocha, Adamska, Filipowicz, Gasidło, Peret (libero) oraz Grzelak, Agata Wilk, Mich.
KARPATY: Paluch, Beda, Dziadosz, Alicja Wilk, Nadziałek, Grzegorczyk, Bielecka (libero) oraz Halasz.
WIDZÓW 300.
W innym meczu z udziałem ekipy z Podkarpacia Siarka Tarnobrzeg uległa w Proszowicach Pogonii 1:3.

POGOŃ PROSZOWICE - ANSER-SIARKA TARNOBRZEG 3:1 (25:22, 20:25, 26:24, 25:18)
SIARKA: Sas, Wąż, Galica, Bator, Róg, Sabat, Juda (libero) oraz Pietrasik, Dziadosz, Maruszczak.

Mecz MKS V LO San-Pajda Łańcut - Szóstka Biłgoraj rozegrano awansem 0:3 (13:25, 21:25, 15:25).