Piotr Rutkowski
Kamil Stoch na rękach swoich kolegów z drużyny po zdobyciu złotego medalu w Predazzo AFP/EAST NEWS
28 lutego 2013 roku w Predazzo jeden z najwybitniejszych skoczków w historii - Kamil Stoch sięgnął po swój pierwszy, i miejmy nadzieję nie ostatni, złoty medal mistrzostw świata w zmaganiach indywidualnych.

Komentujący te zawody w TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz przytoczył włoską gazetę Corriere della Sera, która nazwała Stocha “Polskim Archaniołem”:

To był pierwszy złoty medal “Rakiety z Zębu” na mistrzowskiej imprezie, i pierwszy krążek w ogóle. Potem indywidualnie Stoch wywalczył tylko jeden medal, zdobywając srebro na skoczni normalnej w Seefeld w 2019 roku. Wespół z kolegami wywalczył cztery medale, w tym jeden złoty.

Medale MŚ Kamila Stocha (indywidualne i drużynowe)*

• złoto na skoczni dużej w Predazzo (2013)
  • brąz w rywalizacji drużynowej w Predazzo (2013)
  • brąz w rywalizacji drużynowej w Falun (2015)
  • złoto w rywalizacji drużynowej w Lahti (2017)
  • srebro na skoczni normalnej w Seefeld (2019)
  • brąz w rywalizacji drużynowej w Oberstdorfie (2021)

*chronologicznie

W tym roku na MŚ w Planicy 35-letni Polak zajął 6. miejsce na skoczni normalnej. Niebawem czekają go starty na skoczni dużej. Gdyby zdobył medal, wówczas byłyby to szóste mistrzostwa świata z rzędu, z których wywiezie przynajmniej jeden krążek.