Katarzyna Wilkos wicemistrzynią Polski

Katarzyna Wilkos nie zawiodła i zdobyła medal w "czasówce".
Katarzyna Wilkos nie zawiodła i zdobyła medal w "czasówce". archiwum
Katarzyna Wilkos (FML Poltino Azalia Brzóza Królewska) zajęła 2 miejsce w Mistrzostwch Polski w jeździe indywidualnej na czas. Nasza juniorka medal zdobyła w Mstowie- Kłomnicach czyli okolicach Częstochowy.

Katarzyna przegrała jedynie z Karoliną Jurczak zawodniczką UKS Jedynka Limaro Kórnik. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma WLKS Krakus BBC Czaja. Dobrze spisała się druga zawodniczka Azalii Anna Socha zajmując 15 miejsce.
Mistrzostwa juniorek i juniorów w wyścigu ze startu wspólnego odbyły się dzień później w Mstowie. Juniorki miały do pokonania 77 km. Liczne próby odskoczenia zawodniczek od peletonu nie przyniosły celu i o zwycięstwie zadecydował finisz pierwszej grupy złożonej z 11 zawodniczek.
Dość pechowe dla sportowca, bo 4 miejsce zajęła Kasia zaraz za nią na 8 miejscu finiszowała Ania. Mistrzynią została Katarzyna Kirpsza (Sokół Sokółka). W wyścigu juniorów brał udział zawodnik LKS Grodziszczanka Gr. Dolne Tomasz Kulpa, który w połowie dystansu odskoczył od peletonu jednak został doścignięty. Ostatecznie zmagania zakończył na 44 pozycji.