sportowy
  NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Kibice pytają co dalej z żużlem w Rzeszowie? Okazuje się, że...

  Kibice pytają co dalej z żużlem w Rzeszowie? Okazuje się, że są jeszcze szanse. Piłka jest po stronie Stali Rzeszów

  bell

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Czy w tym roku zawarczą na rzeszowskim stadionie żużlowe motory?

  Czy w tym roku zawarczą na rzeszowskim stadionie żużlowe motory? ©Krzysztof Kapica

  Speedway Stal Rzeszów przygotowuje aplikację w konkursie na dziką kartę w Nice 1. lidze żużlowej. Może być jedynym klubem, który stanie do konkursu. Czy ma jakieś szanse?
  Czy w tym roku zawarczą na rzeszowskim stadionie żużlowe motory?

  Czy w tym roku zawarczą na rzeszowskim stadionie żużlowe motory? ©Krzysztof Kapica

  - Stal ma prawo przygotować taką aplikację, ale są tutaj dwa problemy - tłumaczy dla Nowin Łukasz Szmit, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego odpowiadający za sprawy formalno - prawne, ekspert ds. prawnych w komisji licencyjnej. - Polski Związek Motorowy prawomocnie odmówił Stali licencji stwierdzając, że nie spełnia warunków, aby jeździć w 1. lidze i zgodnie z regulaminem rozpisał konkurs na dziką kartę dla klubów 2.
  ligi, czy któryś z nich chce zastąpić Stal. W tej sytuacji składanie aplikacji przez klub Stal Rzeszów, który ma zastąpić Stal Rzeszów jest co najmniej dziwne - kontynuuje Łukasz Szmit. - Ja to rozumiem, klub ten stara się wziąć udział w rozgrywkach wykorzystuje każdy ruch; ma do tego prawo. To nie jest nic złego.

  W regulaminie konkursu jest mowa, że klub musi spełniać określone warunki licencyjne.

  - Nie chcę się wypowiadać za autorów regulaminu konkursu, czy taki klub jak Stal jest z góry skazany w nim na niepowodzenie, czy nie. Nie zastanawiałem się nad tym. Skoro rozstrzygnięto, że Stal ma nie brać udziału w rozgrywkach 1 ligi, to w moim odczuciu nie jest konkurs dla Stali, tylko dla klubu, który ma zająć puste miejsce po niej. To jest mój punkt widzenia, ale to nie ja będę rozstrzygał konkurs; może ktoś spojrzy na to inaczej, chociaż nie wydaje mi się. Jeżeli nie będzie innych zgłoszeń, to liga pojedzie w 7-zespołowym składzie.

  Prawnika GKSŻ zapytaliśmy czy Stal ma jeszcze szanse, aby pojechać w tym roku w rozgrywkach ligowych.

  - Oczywiście. Widzę taką szansę. Punktem wyjścia jest spełnienie warunków zawartych w uzasadnieniu decyzji o odmowie licencji. Stal Rzeszów może ujawnić to uzasadnienie - ja nie - i wtedy wszystko będzie jasne. Stal wie czego jej brakuje, może to pozałatwiać, bo w większości jest to do załatwienia i wystąpić na nowo o otwarcie procesu licencyjnego. Nie wiem, co powie wtedy związek, ale punktem wyjścia do myślenia o licencji jest uporanie się z tymi problemami, które wystąpiły w klubie. Jeżeli byłoby to załatwione, znajdowało się w trakcie lub widać było jakieś konkretne ruchy, to myślę, że inaczej by patrzono na całą sytuację w rzeszowskim żużlu - twierdzi nasz rozmówca.

  Co w takim razie?

  - Piłka jest po stronie klubu. Trzeba znaleźć środki, poregulować najpilniejsze rzeczy, skompletować porządnie dokumenty, przyjść i rozmawiać. Im później, tym będzie gorzej. Związkowi absolutnie nie zależy, aby w Rzeszowie nie było ligi; wręcz przeciwnie. Nikt się tym nie cieszy. To była decyzja podjęta z ciężkim sercem. Nad tym się ubolewa, szkoda kibiców, ośrodka żużlowego, ale najwidoczniej nie było podstaw, aby przyznać Stali nawet licencji nadzorowanej - podkreśla Łukasz Szmit. - Ale może nie wszystko jeszcze stracone.

  POPULARNE NA NOWINY24.PL/SPORT:  Prezydent Krosna o żużlu: Wiążemy z Wilkami duże nadzieje

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!