Kibice wybrali Sportowców Podkarpacia

  Kibice wybrali Sportowców Podkarpacia

  Waldemar Mazgaj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Sylwia Kapusta i Grzegorz Grzyb gratulowali sobie zwycięstwa w Plebiscycie Nowin.

  Sylwia Kapusta i Grzegorz Grzyb gratulowali sobie zwycięstwa w Plebiscycie Nowin. ©FOT. TADEUSZ POŹNIAK

  Ignaczak, Grzyb, Kapusta - to pierwsza trójka sportowców, trenerem został Nęcek, a talent roku to cała drużyna juniorów młodszych Stali Mielec.
  Sylwia Kapusta i Grzegorz Grzyb gratulowali sobie zwycięstwa w Plebiscycie Nowin.

  Sylwia Kapusta i Grzegorz Grzyb gratulowali sobie zwycięstwa w Plebiscycie Nowin. ©FOT. TADEUSZ POŹNIAK  Plebiscytowe podium w czwartkowy wieczór dosłownie się uginało.

  8635 ważnych głosów (7087 kuponów i 1548 SMS-ów) zdecydowało o zwycięstwie siatkarza Resovii i reprezentacji, choć najpierw prowadził Szczepek, potem Lampart i Kapusta, a najdłużej Grzyb.

  Tradycyjnie w "10" nie brakuje niespodzianek. Największą sprawili sympatycy uroczej krośnieńskiej pływaczki Borek, która o niespełna 500 punktów wyprzedziła chodząca bardzo szybko Kwokę.

  Prawie nie ma piłki

  W gronie laureatów nie ma żadnego z pięciu koszykarzy oraz przedstawicieli tak popularnych dyscyplin jak piłka nożna czy hokej, czy triumfujących ostatnio w plebiscytach - boksu, akrobatyki, karate.

  Futbol ma jednak swoją nagrodę dzięki utalentowanym juniorom z Mielca, którzy najpierw pobili wszystkich w kraju, a później poszli ławą po nagrodę dla Talentu Roku.

  - Będę szczęśliwy, jak z tych chłopaków choć jeden trafi do dorosłej kadry Polski - mówi wzruszony trener Witold Karaś.

  Dzięki sponsorom

  Trener Roku - Zbigniew Nęcek, wie, że swój triumf zawdzięcza... Li Qian.

  - Gdyby takim przebojem nie wywalczyła awansu na olimpiadę, pewnie wygrał by ktoś inny - śmieje się szkoleniowiec, który od 22 lat buduje potęgę tarnobrzeskiego pingponga, a teraz ze swoją podopieczną wywalczył pierwszy żeński paszport olimpijski w tenisie stołowym.

  Za 2007 rok doceniliśmy też tych, bez których nie było by wielkiego sportu. Tytuły Sponsorów Roku przyznaliśmy Marmie Polskie Folie i Asseco Poland, choć kandydatur było jeszcze kilka. Będzie komu dawać za rok, bo jesteśmy przekonani, że w 49. edycji wybierzecie jeszcze lepszą "10".

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.nowiny24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Galerie zdjęć

  Wideo