Kickboxing. 11 medali dla Podkarpacia w Mińsku Mazowieckim

Przemysław Markocki
Zawodnicy Fight Club Rzeszów z Markiem Piotrowskim. Od lewej: Damian Lichołai, Piotrowski, trener Mirosław Sieńko, Katarzyna Dzierga, Alan Biały i Marcin Gwizdała. archiwum
Reprezentanci Podkarpacia wywalczyli łącznie 11 medali podczas mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów młodszych połączonych z Pucharem Polski juniorów starszych w formule K-1.

Zawody odbyły się w Mińsku Mazowieckim. Łącznie reprezentanci Podkarpacia zdobyli 11 medali - 4 złote, 1 srebrny i 6 brązowych.

Po złote medale sięgnęli Kamil Rościński i Tomasz Kozłowski z Samuraja Sanok oraz Katarzyna Dzierga (Fight Club Rzeszów) i Adrian Pacak (Oyama Rzeszów)

Kamil Rościński zwyciężył wśród juniorów młodszych w kat. 60 kg. Trzecie miejsce w tej samej kat. zajął Patryk Piekarz z Diamentu Pstrągowa. Po brąz sięgnął także inny zawodnik Diamentu - Kamil Oślizło (juniorzy młodsi, kat. 57 kg).

Tomasz Kozłowski z Samuraja Sanok był najlepszy wśród juniorów starszych w kat. 67 kg - wybrany został także najlepszym zawodnikiem spośród wszystkich startujących w tej kat. wiekowej.

Katarzyna Dzierga wywalczyła złoty medal wśród młodzieżowców (kat. 60 kg). Medale dla Fight Club Rzeszów zdobyli także Damial Lichołai (juniorzy starsi, 60 kg) i Alan Biały (młodzieżowcy, 71 kg) - obydwaj brązowe.

Spośród reprezentantów Oyama Rzeszów najlepiej spisał się Adrian Pacak, który wywalczył złoto w kat. młodzieżowców (86 kg). Srebrny medal zdobył Patryk Kosturek (juniorzy starsi, 54 kg), a brązowy Maciej Wisz (juniorzy starsi, 64,5 kg).
W zawodach udział wzięło 160 zawodniczek i zawodników z 40 klubów z całej Polski. Na imprezie pojawił się także Marek Piotrowski, legenda polskiego i światowego kickboxingu.