Kickboxing. Rzeszowianin jedzie na Mistrzostwa Europy

Przemysław Markocki
Arek Płonka (po lewej) z trenerem Mirkiem Sieńko.
Arkadiusz Płonka startujący na licencji Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki zdobył złoty medal w rozgrywanych w Kobyłce koło Warszawy mistrzostwach Polski juniorów w kickboxingu kick light.

Startujący w kat. powyżej 89 kg Arkadiusz Płonka w półfinale wygrał z Patrykiem Wojnarowskim z SKF Boksing Zielona Góra (2-1 na punkty), a w pojedynku finałowym pokonał Macieja Ślubowskiego z Legii Warszawa przez RSC.

- Bardzo cieszymy się z tego wyniku. Tym bardziej, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie - pokreślił Mirosław Sieńko, trener Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki.

Dzięki wygranej Płonka został włączony do kadry polski juniorów w kickboxingu kick light i już we wrześniu pojedzie na Mistrzostwa Europy.

W mistrzostwach Polski kick light w Kobyłce udział wzięło łącznie 60 zawodników z 23 klubów z całego kraju. Złoty medal wywalczyła również Karolina Dziedzic z Diamentu Pstrągowa walcząca w kategorii do 70 kg.