MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kilkadziesiąt tysięcy środków do dezynfekcji i ochrony osobistej trafi do 85 placówek opieki całodobowej na Podkarpaciu [FOTO]

Arkadiusz Iskierka
Arkadiusz Iskierka
Dziś przy magazynach Podkarpackiego Banku Żywności odbyło się przekazanie drugiej już transzy środków dezynfekujących i ochrony osobistej dla placówek opieki całodobowej na terenie Podkarpacia z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział też pomoc finansową dla DPS-ów.
Dziś przy magazynach Podkarpackiego Banku Żywności odbyło się przekazanie drugiej już transzy środków dezynfekujących i ochrony osobistej dla placówek opieki całodobowej na terenie Podkarpacia z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział też pomoc finansową dla DPS-ów. A.Iskierka
We wtorek przy magazynach Podkarpackiego Banku Żywności odbyło się przekazanie drugiej już transzy środków dezynfekujących i ochrony osobistej dla placówek opieki całodobowej na terenie Podkarpacia z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej. Marszałek Władysław Ortyl zapowiedział też pomoc finansową dla DPS-ów.

Druga transza pomocy, która trafiła dziś do placówek w województwie podkarpackim to niemal 50 tysięcy maseczek, 5 tysięcy opakowań rękawic, ponad 15 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji, 1,6 tysiąca przyłbic, 1,6 tysiąca fartuchów, prawie 2 tysiące kombinezonów, kilkaset termometrów bezdotykowych i innych środków za prawie 2 miliony złotych.

Środki trafiły 85 instytucji na terenie Podkarpacia, są to m.in placówki opiekuńczo-wychowawcze, schroniska i noclegownie dla bezdomnych oraz domy samotnej matki. W najbliższym czasie do tych placówek dostarczonych zostanie także 85 ozonatorów powietrza.

- Chciałabym bardzo podziękować za wspieranie nas w tym trudnym okresie pandemii. Bezdomni są grupą osób, która jest szczególnie narażona na zakażenia, a z drugiej strony, której bardzo ciężko jest pomagać. Dzięki tym środkom, które otrzymujemy możemy powiedzieć, że na Podkarpaciu nie było zakażeń wśród bezdomnych - mówiła Anna Wójcik, prezes Towarzystwa Brata Alberta w Dębicy.

Walka z koronawirusem. Łącznie na Podkarpacie trafi 27 milionów złotych

Pierwsza transza w postaci niemal 70 tysięcy różnych środków do dezynfekcji i ochrony osobistej trafiła już do 160 ośrodków pomocy społecznej, 51 domów pomocy społecznej oraz 35 zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjnych i hospicjów na Podkarpaciu.

Łącznie pomoc, która trafi ostatecznie do kilkuset placówek na terenie województwa podkarpackiego to ponad 27 milionów złotych. W tym są 24 miliony złotych dla Domów Pomocy Społecznej.

- Przekazujemy dziś kolejną transzę pomocy dla osób, które są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. 27 milionów złotych to projekty Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, dzięki, którym dajemy pomoc z zakresu ochrony osobistej, czyli osłon i płynów, jakie dziś przekazujemy, ale także wsparcie finansowe związane z zatrudnieniem i dodatkowymi płacami - mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Rozpoczęcie naboru wniosków do skorzystania z tego funduszu planowane jest na przełomie lipca i sierpnia.


FLESZ: Epidemia nie gaśnie. Koronawirus atakuje serce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24