Kino Konesera w Heliosie - OBYWATEL JONES - 11.11....

  Kino Konesera w Heliosie - OBYWATEL JONES - 11.11. (poniedziałek) godz. 18:30

  MN

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Kino Konesera w Heliosie - OBYWATEL JONES - 11.11. (poniedziałek) godz. 18:30
  1/3
  przejdź do galerii
  Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższy poniedziałek tj. 11.11. o godz. 18:30 w ramach cyklu Kina Konesera na film: OBYWATEL JONES
  SEANS POPRZEDZI PRELEKCJA  Reżyseria:

  Agnieszka Holland  Scenariusz:

  Andrea Chalupa  Obsada:

  Vanessa Kirby, James Norton, Peter Sarsgaard  Opis filmu:

  Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego.

  Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Na miejscu poznaje młodą dziennikarkę Adę Brooks (Vanessa Kirby), pracującą dla Waltera Duranty’ego (Peter Sarsgaard), dzięki której odkrywa, że prawda o stalinowskim reżimie jest brutalnie tłumiona przez sowieckich cenzorów.

  Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium. Po powrocie do Londynu, Jones pisze artykuł ukazujący horror, którego doświadczył.

  Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę. Swoimi odkryciami postanawia podzielić się z młodym, aspirującym pisarzem – George’em Orwellem.  Zwiastun filmu:


  Serdecznie zapraszamy


  ----------------------------------------------------------------


  Chcesz wygrać zaproszenie? Weź udział w konkursie!

  To bardzo proste. Wystarczy wysłać e-mail z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ty zasługujesz na nagrodę, na adres konkursy@nowiny24.pl.


  Na wasze e-maile czekamy do piątku, 8 listopada do godz. 12.00 W temacie maila wpisz Konkurs Helios. Nagrodę otrzymają osoby, które prześlą e-maila z najbardziej oryginalnym uzasadnieniem.

  O wygranej zwycięzcy zostaną poinformowani e-mailem. Nagrody będą do odbioru w kasie wybranego Kina Helios.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Tagi:

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo