Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kładki rowerowe w Rzeszowie. Kolejny etap budowy przy mostach na Wisłoku rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Kładka powstająca przy moście Lwowskim.
Kładka powstająca przy moście Lwowskim. Krzysztof Kapica
Budowa kładek rowerowych w rejonie mostów przez Wisłok wkracza w kolejny etap. Przy moście Lwowskim zaczyna się montaż stalowej konstrukcji pomostu. Oznacza to chwilowe utrudnienia dla pieszych.

- W związku z przygotowaniami do montażu stalowej konstrukcji kładki rowerowej, zamknięte dla pieszych zostały schody przy moście Lwowskim po stronie budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego

– mówi Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Najnowsze zdjęcia z budowy kładek rowerowych w Rzeszowie:

Tak postępują prace przy budowie kładki rowerowej wzdłuż mostu Lwowskiego w Rzeszowie.

Trwa budowa kładki rowerowej wzdłuż mostu Lwowskiego w Rzesz...

W Rzeszowie trwa budowa trzech kładek rowerowych. Powstają przy mostach: Lwowskim, Narutowicza i Karpackim (zapora).

Umowa z wykonawcą zakłada, że kładki mają być gotowe najpóźniej podczas wakacji. Dzięki nim zostaną połączone drogi rowerowe biegnące po obu stronach Wisłoka. O takie rozwiązanie apelowali rowerzyści wskazujący, że w tej chwili jazda rowerem jest na mostach zabroniona. Żeby dostać się rowerem z jednego brzegu Wisłoka na drugi, na przykład przez zaporę, trzeba zejść z jednośladu i przeprowadzić go po moście. Droga dla rowerów jest wyznaczona tylko na moście Zamkowym, a dalej na nowym moście im. Tadeusza Mazowieckiego.

Kładki rowerowe przy moście im. Narutowicza oraz wzdłuż zapory mają mieć po około 105 metrów. Kładka przy moście Lwowskim będzie krótsza – ma mieć około 85 metrów długości. Łącznie ich budowa pochłonie 11,05 mln zł. Inwestycje realizują firmy z Tarnobrzega i Warszawy.

W rejonie stadionu miejskiego w Rzeszowie powstanie pumptrack

Jednocześnie miasto szuka wykonawcy pumtracka, czyli toru do wyczynowej jazdy na rowerach i hulajnogach, który w tym roku ma być budowany nad Wisłokiem, w rejonie stadionu miejskiego. To zadanie, które zostało wybrane przez rzeszowian w głosowaniu na listę propozycji do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.

Pumptracki buduje się w innych miastach na większych osiedlach, jako urozmaicenie dla placów zabaw czy boisk. Dzieci, które potrafią już jeździć na rowerze, mogą na takim torze doskonalić technikę jazdy pod opieką starszych. Z pumptracków korzystają również dorośli.

Projekt zakłada budowę dwóch zapętlonych asfaltowych torów. Pierwszy, o długości ok. 280 metrów ma być przeznaczony dla treningu. Drugi, mierzący około 60 metrów zaprojektowano z myślą o najmłodszych rowerzystach. Dodatkowo planowana jest budowa placu do odpoczynku o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Tory mają być otwarte przez całą dobę, a po zmroku oświetlone. Mają z nich korzystać rowerzyści, ale także użytkownicy hulajnóg, deskorolek i rolek.


ZOBACZ TEŻ: Prace archeologiczne na ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24