Klasa A Jarosław: Setka Czarnych. Sensacja w Orłach [jarosławska klasa a wyniki, a Lubaczów, a Przemyśl, a Przeworsk] 13.05.2018

arb, mtr, luks, kostek
W meczu klasy A Przemyśl LKS Nakło zremisował na swoim stadionie z Wiarem Krówniki 1:1. Łukasz Solski
Setną bramkę w rozgrywkach zdobyli Czarni Pawłosiów. Nie pomogła jednak ona w zwycięstwie, gdyż niespodziewanie pod koniec meczu Tęcza Wysock doprowadziła do wyrównania i wywiozła punkt.

Jarosław

Węgierka losy meczu rozstrzygnęła już w pierwszej połowie. Zdobyła trzy gole i kontrolowała przebieg meczu. Gości stać było tylko na honorowe trafienie. Potknięcie Czarnych wykorzystał Łęk, który ograł pewnie Ostrovię 7:0. Okazałe zwycięstwo odniósł Wietlin, który rozprawił się z Chłopicami 4:0. Problemów z trzema „oczkami” nie miała Victoria, która pokonała Koronę 3:0.

KS Węgierka – KS Koniaczów 3:1 (3:0)
Bramki
: Fedro 10, 20, Arkadiusz Wojdyła 35 – P. Zagrodnik 62.

Węgierka: Brzyski – Bajsarowicz, Foremny (85 Wiśniowski), Jaszek, Baran (63 Kunicki), Kołodziej ż, Drzymała, Lizak (88 Pająk), Nosal (85 Dryla), Arkadiusz Wojdyła, Fedor (80 Antoni Wojdyła). Trener Tomasz Pająk.

Koniaczów: Kozioł – Świt, Bród, Bałanda, Marcin Prasoł, M. Pawłowicz, Lonc, Mateusz Prasoł (56 P. Pawłowicz), E. Zagrodnik (58 Kruba), Mirosław Prasoł, P. Zagrodnik. Trener Piotr Czopik.

Widzów 100.

Pozostałe wyniki:
Czarni Pawłosiów – Tęcza Wysocko 1:1 (1:0)
Kasperski 4 – M. Bednarz 80;

Delin Munina – Strażak Sośnica 1:1 (1:1)
Blok 25 – Lach 15;

Łęk Ostrów – Ostrovia Wola Buchowska 7:0 (2:0)
Oronowicz 27-karny, 76, 85, Trelka 36, 54, 57, Krawiec 70;

Dąb Dobkowice – Błękitni Pełkinie 2:2 (1:2) Rokicki 40, 75 – Hołub 25, 30;

Victoria Kidałowice – Korona Tuchla 3:0 (0:0)
Winiarski 55, Rachwalski 68, Łasocha 75;

PRO-100 Wietlin – Wiraż Chłopice 4:0 (1:0)
Mushak 23, 82, H. Bednarz 67, Bosak 78;

LKS Manasterz – Orkan Zapałów 5:0.

Lubaczów

Dość niespodziewanie Start Lisie Jamy uległ u siebie z Błękitnymi Futory 0:2. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a w drugiej części spotkania dwa trafienia dla przyjezdnych zanotował 21-letni Ukrainiec, Yurii Datsko.

Wicelider z Krowicy wygrał na wyjeździe z Huraganem Basznia Dolna 2:0. Graniczni wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Paweł Chomyszyn. W doliczonym czasie gry bramkę na 2:0 zdobył Andrzej Kopciuch i przyjezdni mogli cieszyć się z wywalczenia trzech punktów.

WYNIKI:
Start Lisie Jamy – Błękitni Futory 0:2 (0:0)
Datsko 55, 70;

Huragan Basznia Dolna – Graniczni Krowica 0:2 (0:1)
P. Chomyszyn 4-karny, A. Kopciuch 90+3;

Czarni Oleszyce – Unia Łukawiec 4:3 (1:2)
Derylak, Hypiak, Młodowiec dwie – K. Sopel 4, Hanuta 34, 55;

Rolnik Wólka Krowicka – Victoria Stary Dzików 4:1
dla gospodarzy: Pukas, Hanus, Kornaga, Puchała;

Gwiazda Wielkie Oczy – Zalew Stary Lubliniec 3:1 (1:1)
Bałabuch, Sęga II-karny, Cyran – G. Szynal 35;

Ursus Dachnów – Zryw Młodów 3:1 (2:0)
Mularczyk, Gancarz, Zagaja – K. Antonik-karny;

Juwenia Cieszanów – Zdrój Horyniec 1:0 (0:0)
.

Przemyśl

Sensacyjnie zakończył się mecz w Orłach, gdzie wicelider przegrał z ostatnim w tabeli Gromem Wyszatyce 3:5. Jedenaści goli padło w Kosienicach, a Tęcze poległa z Koroną Trójczyce 3:8.

GKS Orły – Grom Wyszatyce 3:5 (0:2)
Bramki
: Szelast 50, Kiełtyka 75, Kuna 85 – Hamryszczak 23, W. Koba 34-samobójcza, Galanty 60, Kuta 76, Sroka 90.

GKS: Wojdyła - Tokarz, W. Koba, Kiełtyka żk, Siemiński żk (46 Olech) - Kawecki, Piejko, Nykiel, Przytuła (51 Kuna), Jawor (75 Paluszek) – Szelast. Trener grający Grzegorz Olech.

Grom: Szklarz – Stypka, Galanty, Panek (85 Ścielony), Gierczak, Bąk (75 Sroka), M. Hamryszczak (55 Lis), Orłoś żk (90 K. Hamryszczak), Kozik, Szczęsny, Kuta żkżk czk [80]. Trener Dariusz Jaroch.

Sędziował Puka (Jarosław). Widzów 50.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Bizon Medyka – Orzeł Torki 2:4 (0:2)
Cwynar 68, Kocełło 73 – Gierczak 5, 32, Siletskyy 52, 57;

Tęcza Kosienice – Korona Trójczyce 3:8 (1:3)
Strzelec 39, Marek 55, Świeboda 57 – Ł. Majcher 20, 30, 38, 48, Bratkowski 70, 72, 81, Banaś 90;

LKS Nakło – Wiar Krówniki 1:1 (0:0) Kierepka 82 - Król 88;

W meczu klasy A Przemyśl, LKS Nakło zremisował na swoim stadionie z Wiarem Krówniki 1:1.LKS Nakło – Wiar Krówniki 1:1 (0:0) Bramki: Kierepka 82 - Król 88.

Klasa A Przemyśl. LKS Nakło zremisował u siebie z Wiarem Kró...

LKS Batycze – Czuwaj Przemyśl 0:4 (0:2) Folwarski 1, Kocaj 15, Jabłoński 47, Mariash 58;

Korona Olszany – Pogórze Dubiecko 1:2 (1:0)
Kurzec 10 – Kijanka 72, Banaś 74;

Fenix Leszno – LKS AD-MOT Ujkowice 6:3 (6:2)
Krzysztof Stachniak 3, K. Zimoń, Korner Stachniak, P. Zimoń – K. Stachura, P. Stachura, Mazur;

mecz Wiar Huwniki – Artmax Pikulice 30 maja.

Przeworsk

Lider ograł kolejnego rywala, a szczególnej urody była bramka na 3:0 strzelona przez Macieja Zająca.

Sokół przegrywał już 0:2, ale zdołał wyciągnąć remis. W Urzejowicach dwie bramki padły w doliczonym czasie gry.

Sobol Niżatyce - Start Mirocin 2:4 (0:1)
Bramki
: Orzechowski 80, Kałamarz 89 – Gwozdek 45, 82, Pruchnicki 57, 90+1.

Niżatyce: Kamiński – Pikuła, Orzechowski, K. Michno ż, Mączka – Gruz, Telega (66 P. Michno), Koba (46 Czopor), Kłos – Kałamarz, Cygan. Trener Artur Grzebyk

Mirocin: Kiper – Żyła (20 Kwolek), Czerniecki, Hołub, Cholewa ż (46 Ruchała) – Próchnicki, Kisiel (60 Kuras), Gwozdek (83 Sawicki), Saban – Wojciechowski (55 Michalik), Sochacki. Trener Krzysztof Techmański.

Sędziował: Bednarski (Przeworsk). Widzów: 100.

Gospodarze pierwszą bramkę stracili w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Gol zdobyty ”do szatni” podbudował przyjezdnych i po przerwie zdobyli drugiego gola. Miejscowi nie poddali się strzelając bramkę kontaktową, niestety dla nich Start odpowiedział trzecim trafieniem. Miejscowi po raz drugi podnieśli się i znów złapali kontakt, jednak to było wszystko na co ich było stać w sobotnie popołudnie. Sukces Start przypieczętował czwartą bramkę stawiając przysłowiową kropkę nad „i”:

Po tej porażce sytuacja Sobola jest co raz to cięższa. Piłkarze z Niżatyc jak i pozostałe drużyny walczące o utrzymanie nie tylko muszą liczyć na siebie ale również zwracać uwagę na rozstrzygnięcia w wyższych ligach.