Klasa A Krosno. Cosmos Nowotaniec nie zwalnia tempa [RELACJE, WYNIKI, ZDJĘCIA]

SEC, KRM, KZ
Cosmos Nowotaniec nie zwalnia tempa
Cosmos Nowotaniec nie zwalnia tempa Tomasz Sowa
Wysokie wygrane w tej kolejce zanotowały Sanovia Lesko i Victoria Pakoszówka. Orzeł Bażanówka rozstrzygnął mecz w ciągu kwadransa.

Grupa 1

Piłkarze Cosmosu Nowotaniec nadal wygrywają, nie tracąc po raz kolejny żadnej bramki. Tym razem rozprawili się na własnym boisku z Szarotką Nowosielce, inną czołową drużyną ligi. Goście trzymali się do końcówki pierwszej połowy, lecz właśnie tuż przed przerwą musieli uznać wyższość przeciwnika po strzale Piotra Laskowskiego, mającego na swoim koncie trzecioligowe występy. Po przerwie ponownie gospodarze wykazali się skutecznością, przechylając w ten sposób szalę zwycięstwa na swoją stronę.

WYNIKI: Cosmos Nowotaniec – Szarotka Nowosielce 2:0 (1:0) Laskowski 43, Konchuk 70;

Victoria Pakoszówka – Górnik Grabownica 4:0 (2:0) Kotowski 4-karny, Hryszko 20, 75, Leń 60;

Juventus Poraż – Lotniarz Bezmiechowa 2:3 (1:1) B. Adamski 37, 80 – S. Mularz 15, J. Karwaj 65-karny, P. Czenczek 75;

Sanovia Lesko – LKS Pisarowce 5:0 (3:0) samobójcza 21, Biesiada 28, 55, J. Zięba 35, Thym 68;

Remix Niebieszczany – Szarotka Uherce 0:2 (0:1) S. Kurowski 20, 90;

Orzeł Bażanówka – Sanbud Długie 3:0 (3:0) Romerowicz 3, Pańko 14, 15;

LKS Zarszyn – Bukowianka Bukowsko 2:5 (2:2) dla gości: A. Świder cztery, M. Szałajko.

Grupa 2

Punkty traci lider z Jabłonicy, który uległ w Iskrzyni świetnie dysponowanym przeciwnikom z Iskrzyni aż 1:4. Wpadkę rywali wykorzystuje zespół z Krościenka, który po emocjonującym meczu w Lubatówce zgarnia komplet punktów. Do przerwy gospodarze przegrywali już trzema bramkami po świetnej grze Wisłoka, jednak druga połowa w wykonaniu podopiecznych Łukasza Aszklara wyglądała już dużo inaczej. Najpierw bramkę zdobył Dołęgowski, a w końcówce trafienie dorzucił Rozel i piłkarze z Krościenka mogli czuć się niepewnie. Lepsza postawa Lubatówki w drugiej połowie nie wystarczyła jednak do odrobienia strat i to goście cieszyli się z kolejnych punktów. W świetnej formie jest beniaminek z Posady Górnej, który po kolejnym zwycięstwie awansował na trzecie miejsce.

LKS Kombornia – Płomień Zmiennica 1:0 (0:0)

Bramka: Pasterkiewicz 78

Kombornia: Czapor – Rymarz, Kraus, G. Kwolek, K. Kwolek – Józefczyk, Surmacz, Hawrot, Czekański – Chrobak, Pasterkiewicz; Trener: Grzegorz Kwolek

Zmiennica: Węgrzyn – R. Dziedzic, T. Dziedzic, M. Prajsnar, Kaczkowski – Rajchel (A. Duduś 70), D. Tesznar, M. Ostrowski, Płonka (46 Zubel), J. Prajsnar (46 Wąchała), K. Pelczar; Trener: Sławomir Michalski

Sędziował: B. Cysarz (Krosno). Widzów: 200

POZOSTAŁE MECZE:
Beskid Posada Górna – Burza Rogi 3:0 (0:0)
Niemczyk, Świder, Konderak;

Brzozovia Brzozów – LKS Haczów 2:0 (1:0);
LKS Lubatówka – Wisłok Krościenko Wyżne 2:3 (0:3)
B. Dołęgowski 75, Rozel 88 – M. Różycki 20, K. Pelczar 25, A. Staszewski 40;

LKS Izdebki – LKS Wesoła 1:4 (1:1) B. Gładysz 44 – Kajdas 18, Pilecki 65, 70, 80;

Grabowianka Grabówka – Karpaty Klimkówka 4:4 (2:2) dla gości: R. Pacholczyk 9, Puchalik 30, 89, A. Penar 83 (wolny);

Iskra Iskrzynia – Cisy Jabłonica Polska 4:1 (1:1) Jarosz 36, 66, Pojnar 54, Prajsnar 58, – D. Półchłopek 1;

Grupa 3

Nafta Chorkówka wreszcie dopięła w swego. Po porażkach w zeszłym sezonie, w tym udało im się wygrać gminne derby. W meczu u siebie pokonali Orła Faliszówka aż 3:0. Goście bardzo żałowali tak wyraźnej porażki w derbowym meczu, bo również mieli swoje okazje.

- Niestety, mimo kilku dogodnych sytuacji zabrakło szczęścia i wykończenia akcji. Przegrywamy w okrojonym składzie derby – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Faliszówki.

Z kolei piłkarze z Lubli po trzech kolejnych zwycięstwach, musieli uznać wyższość drużyny Tajfuna Łubno Szlacheckie.

Nafta Chorkówka – Orzeł Faliszówka 3:0 (2:0)

Bramki: Praszek 29, 41, Czaja 66.

Chorkówka: Socha - Marszał, Cieślak, P. Kielar, Harsze (85 Lula), Pilawski (85 Jaskółka), G. Najba ŻK, Kluk (75 A. Kielar), Mielech (70 Cieśluk), D. Praszek, Czaja. Trener Konrad Cieślak.

Faliszówka: Sajdak - Janik, Waliszko, Majka, Majkut, Gradowicz, Majkut, Kurowski, Buczyński (86 Marszał), Szala, Wrona. Trener Daniel Stanisz.

Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sparta Osobnica – Soboniów Jasło 0:5 (0:3) S. Sypień dwie, B. Klich dwie, Hendzel;

Gaudium Łężyny – LKS Czeluśnica 2:0 (1:0) Stachaczyński 33, Smoleń 80;

Zamczysko Mrukowa – LKS Zorza Łęki Dukielskie 0:3 (0:2) Mazur 35, 79, Lichtarski 42;

Tajfun Łubno Szlacheckie – Orzeł Lubla 3:2 (2:1) Sajdak, Wilk, Wiater – Majewski, Hendzel;

Tęcza Zręcin – Orzeł Bieździedza 4:1 (2:0) Prętnik dwie, Biały, Wityński – Szot z karnego;

KS Zarzecze – LKS Skołyszyn 2:2 Ochal, Wokurka – Rąpała, Myśliwiec.