Klasa A Krosno: Lider zlał wicelidera

sec, GL
Archiwum
Bieszczady Ustrzyki Dolne spotkały się w meczu na szczycie grupy 1 z Bukowianką Bukowsko. Nadspodziewanie łatwe i wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze z Ustrzyk, punktując rywala zwłaszcza w drugiej połowie.

Równie udany dla gospodarzy był początek spotkania, kiedy to w pierwszych 10 minutach objęli prowadzenie 2:0. Celny strzał Zarzyki pozwolił Bukowiance złapać kontakt, lecz po przerwie skuteczne Bieszczady potwierdziły swoja wyższość e meczu na szczycie.

Grupa 1

Zarszyn – Orkan Markowce 2:0 (1:0)
P. Żyłka 30, Saliuk 75,

Victoria Pakoszówka – Lotniarz Bezmiechowa 1:0 (1:0) Lisowski 5-karny,

Sanovia Lesko – Szarotka Uherce 2:3 (2:2) dla gości: Leszczak 20, 43, Solarski 77,

Orzeł Bażanówka – Jawornik Czarna 5:1 (2:0) K. Leś 27, Zebracki 41, 48, 61, 79 – Zawada 64,

LKS II Pisarowce – LKS Górki 5:1 (3:0) dla gospodarzy: Pańko 22, 27, 63, Adamski 37, Kiernisz 75,

Sanbud Długie – Szarortka Nowosielce 0:0,
Bieszczady Ustrzyki Dolne – Bukowianka Bukowsko 5:1 (2:1) Jajko 5, 65, Hańczyk 9, Bilański 65-karny, Jacenkiw 67 – Zarzyka 29.

Grupa 2

Do sporej niespodzianki doszło w Jabłonicy Polskiej, gdzie miejscowy lider uległ beniaminkowi z Wesołej. Dla gospodarzy była to pierwsza strata punktów w tym sezonie. Szansy na wskoczenie na fotel lidera nie wykorzystała Lubatówka, która rzutem na taśmę przegrała z Brzozovią. Iskra Iskrzynia przeszła prawdziwą drogę z nieba do piekła, a prowadząc różnicą dwóch bramek nie potrafiła nawet zremisować. Zawodnicy Burzy Rogi mogą mówić o prawdziwym pechu, bo jedyny gol w starciu z Wisłokiem Sieniawa padła w doliczonym czasie gry. Dodatkowo beniaminek kończył zawody w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach.

Karpaty Klimkówka – Iskra Iskrzynia 4:3 (1:2) Ł.Zych 3, Walus 55, Zajdel 76, A.Pacholczyk 85 – Pelczar 21, Gefert 40, Prajsnar 51;

Cisy Jabłonica Polska – LKS Wesoła 1:3 (0:2) Wojtowicz 75 – W.Drewniak 9, Dyrak 32, K.Barć 70;

Jasiołka Jaśliska – Haczovia Haczów 2:1 (0:0) Świnicki 54, Ziembicki 78 – Biały 59;

Burza Rogi – Wisłok Sieniawa 0:1 (0:0) Paweł Wacławski 90+1;

Brzozovia Brzozów – LKS Lubatówka 2:1 (1:1) Herbut 3, 90 – Zima 20;

Victoria Kobylany – Płomień Zmiennica 0:6 (0:2) T.Tesznar 14, 34, Kielar 56, K.Pelczar 64-karny, Duduś 80.

Pauzował: Wisłok Krościenko Wyżne.

Grupa 3

Prowadzące w tabeli Tempo Nienaszów i Huragan Zarzecze solidarnie wygrały swoje spotkania, ale ich rywale postawili wysoko poprzeczkę i wyniki do końcowych minut pozostawały sprawą otwartą. Po trzech zwycięstwach z rzędu swojego pogromcę znalazło Zamczysko Mrukowa, na które sposób znalazł Orzeł Bieździedza. W tym spotkaniu sędzia miał sporo pracy i podyktował aż trzy rzuty karne. Sobniów Jasło nie dał rady na wyjeździe graczom Faliszówki, którzy łapią coraz lepszą formę i pną się w górę tabeli.

Orzeł Bieździedza – Zamczysko Mrukowa 3:1 (1:0) Sienicki 24-karny, 51-karny, Retka 77-samobójcza – K.Kmiecik 68-karny;

Tempo Nienaszów – Nafta Chorkówka 1:0 (1:0) Kuciński 41;

Zorza Łęki Dukielskie – Huragan Zarzecze 1:2 (1:0) Pietruś 9 – Krupa 65-karny, Limberger 71;

Zamczysko Odrzykoń – Standart Święcany 2:0 (0:0)
Koszela 75, M.Guzik 90;

Orzeł Faliszówka – Sobniów Jasło 5:2 (3:1) D.Waliszko 15, A.Szala 22, K.Paluch 45, 80, Kurowski 68 – Bryś 8, Opałka 51;

Iwełka Iwla – LKS Moderówka 2:2 (2:1) Soliński 15, Krówka 30 – Gałuszka 2, Czernicki 62-karny;

Orzeł Lubla – LKS Czeluśnica 2:1 (0:0) M.Lorenc 49, S.Majewski 82 – Augustyn 57.