Klasa A Krosno. LKS Płowce/Stróże Małe rozbił Victorię Pakoszówka. Mocne otwarcie zanotował też Orzeł Bieździedza

Krzysztof Kapica
W grupie 3 bardzo dobrze sezon zaczął Orzeł Bieździedzia, który efektownie ograł Zamczysko Mrukowa.

Grupa 1

Absolutny beniaminek LKS Płowce/Stróże Małe świetnie zaczął swoją przygodę z klasą A - u siebie wysoko pokonał Victorię.

Po kilkunastoletniej przerwie w szeregi A-klasowiczów wróciła Osława i na początek podzieliła się punktami z Górnikiem.

W sobotę dwóch piłkarzy z Bażanówki zmieniało stan cywilny, dlatego mecz Orzeł - Bukowianka rozpoczął się już o godz. 11. Zanosiło się na remis, ale w 70. min sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Żebracki i strzelił gola na wagę 3 punktów.

W pierwszych siedmiu minutach meczu w Uhercach padły 3 gole, a potem strzelono ich jeszcze 7. Remix kończył grę w dziewiątkę.

ORZEŁ BAŻANÓWKA - BUKOWIANKA BUKOWSKO 1:0 (0:0)

Bramka: Żebracki 70.

Orzeł: Malik - Pawiak (90 Marek), T. Kalityński, P. Kalityński, Sabat ż, Kaznowski (88 Ziemiański), Hajduk, Niemiec, Fydryk, Rolnik, Żebracki (72 Bury). Trener grający Paweł Kalityński.

Bukowianka: Łuszcz - Fedorońko, Zarzyka, Ginalski, Swalarz ż, Szałajko, Rakoczy, Rzyman, Żytka (60 Ekiert), Łabaj, Pieszczoch ż (46 Tylka). Trener grający Ireneusz Zarzyka.

Sędziował Wojnar (Krosno). Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Szarotka Uherce - Remix Niebieszczany 6:4 (3:3) Solarski 1, 30, 81, Zaniewicz 3, Sochacki 49, sam. 79 - Koczera 7, 41 Czubek 35, Grzyb 88;

LKS Płowce/Stróże Małe - Victoria Pakoszówka 5:0 (2:0) Sumara 15-wolny, 35, Wydrzyński 80, 85, Pańko 70;

Osława Zagórz - Górnik Grabownica Starzeńska 1:1 (1:0) Gaworecki 20 - Glazar 78;

Sanovia Lesko - LKS Zarszyn 3:3 (2:2) Tarnolicki, Wozderewicz, sam. - Buczek, Mendofik (karny), Kijak;

Lotniarz Bezmiechowa - Sanbud Długie 1:5 (1:1) dla gości: Filar (dwie), Kurpiel, Kucharski, Jedynak (karny);

Górnik Strachocina - Szarotka Nowosielce 1:1 (0:0) Galant 75 - Gac 49.

Grupa 2

Piłkarze z Iwonicza, pomimo radości z wygranej z Huraganem, czują niedosyt. Tuż przez końcem I połowy nie wykorzystali bowiem rzutu karnego.

Do przerwy na własnym boisku drużyna z Lubatowej jedną bramką prowadziła z Karpatami, by ostatecznie przegrać 2:3. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie Lubatówki z Wisłokiem. Grabowianka pewnie pokonała Cisy i po czterech celnych strzałach prowadzi tabeli.

LKS Lubatowa – Karpaty Klimkówka 2:3 (1:0)

Bramki: Zając 44, Kasprzycki 64 – Puchalik 57-wolny, Kielar 68, Wójcik 89,

LKS: M. Zygmunt - M. Pernal, Albrycht, K. Zygmunt, Sz. Pernal, - Kuliga, Zima, Sroka (Szwast), Kasprzycki - Kania (Folcik), Zając.

Karpaty: Szczukiewicz, Lenik, Wiernasz, Walus, Kasperkowicz (80 P. Penar), Zych, Litwin, Pulnar (90 K. Penar), Chudziński (67 Kielar), Waliszko (82 Wójcik), Puchalik (90 Kowalski).

Sędziowali: Sławomir Rak oraz Dariusz Nitka i Tomasz Smoleń (Krosno).

Beskid Posada Górna - Płomień Zmiennica 1:3 (1:1) Maślany 40 – Dziedzic 35, 80, Tesznar 54;

Huragan Jasionka - Iwonka Iwonicz 0:1 (0:0) Wais 77;

LZS Wesoła – Haczovia Haczów 1:3 (1:1) Karnas 37 – Mikosz, Gharib, A. Ladziński;

LKS Golcowa – Iskra Iskrzynia - mecz został przerwany po I połowie przy stanie 4:0;

LKS Lubatówka – Wisłok Krościenko Wyżne 2:3 (0:1) Głód dwie - Pelczar dwie, Leś;

Cisy Jabłonica Polska – Grabowianka Grabówka 0:4 Wojtas, Rakoczy, Sokołowicz dwie.

Grupa 3

Z wysokiego C nowe rozgrywki rozpoczęli zawodnicy Orła Bieździedza, którzy nie dali najmniejszych szans gościom z Mrukowej. – Wcale nie byliśmy gorszym zespołem, ale to gospodarze trafiali do siatki – oceniał Dariusz Kmiecik, trener przegranych.

– Następnym razem musimy zabrać szamana, żeby odczarował boisko, bo od lat tam przegrywamy – kontynuował.

Bohaterem meczu został Dominik Kowalski, który skompletował hat-tricka.

– Jest jak wino. Im starszy, tym lepszy – można było usłyszeć w szeregach zwycięzców.

W derbach gminy Chorkówka Polonia Kopytowa musiała uznać wyższość drużyny z Faliszówki, a losy spotkania rozstrzygnęły się w samej końcówce.

Beniaminek z Osieka Jasielskiego został zepchnięty do defensywy przez Gaudium Łężyny, które raz po raz meldowało się w polu karnym, lecz piłka nie chciała wpadać do siatki.

– Mieliśmy trzy poprzeczki i multum sytuacji, a bramkarz wyczyniał cuda – żałował Sławomir Jakubowski, działacz gości. Ostatecznie Czardasz wyprowadził dwie kontry na wagę kompletu punktów.

Orzeł Bieździedza – Zamczysko Mrukowa 4:0 (2:0)

Bramki: Czapla 13, D.Kowalski 40, 55-karny, 87.

Orzeł: Jarecki – Fara ż , Zając, Szot, S.Sikora – Czapla (81 Śliż), Czerkowicz, Bronowicz, Czajka – Rachowicz – D.Kowalski. Trener Zdzisław Żmigrodzki.

Zamczysko: Retka - W.Kudłaty (65 M.Bobula), Szyndak, Bors ż (46 Zagórski), T.Kudłaty ż - K.Bilski, Kiciliński (46 J.Cyran), P.Stachurski, D.Baciak - D.Bilski ż , K.Kmiecik ż . Trener Dariusz Kmiecik.

Sędziował Piotr Frankowicz (Krosno). Widzów 200.

Orzeł Faliszówka – Polonia Kopytowa 2:0 (0:0) Paluch 70, B.Szymbara 90+1;

Czardasz Osiek Jasielski – Gaudium Łężyny 2:0 (0:0) Urban 66, Gajoski 75;

Sparta Osobnica – Orzeł Lubla 1:1 (0:0) Bara 68 – Hendzel 55;

Wisłoka Błażkowa – Huragan Zarzecze 3:1 (2:1) Wiatr 11, Kita 36, A.Rak 71 – K.Kowalski 43;

Sobniów Jasło – Zorza Łęki Dukielskie 1:1 (1:0) Zegarowski 35-karny – P.Dziadosz 76-karny;

Victoria Kobylany – Ostoja Kołaczyce 0:3 (0:1) Podgórski 26, Kurcz 47, M.Kaleta 69.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani