Klasa A Krosno: Zacięty mecz w Pakoszówce. Mecz kolejki w grupie 3 zakończył się podziałem punktów

Sec, GL, KrM
Niedzielna kolejka odbyła się przy pięknej pogodzie
Niedzielna kolejka odbyła się przy pięknej pogodzie archiwum
W końcówce meczu w Klimkówce sędzia nie uznał gola dla gospodarzy i po chwili musiał sięgać po czerwona kartkę. W grupie 3 Orzeł Bieździedza przegrywał różnicą dwóch bramek z Naftą Chorkówka, ale pokazał charakter i zwyciężył aż 5:2.

Grupa 1

Victoria Pakoszówka pokonała u siebie Szarotkę Uherce po zaciętym meczu i umocniła się na pozycji wicelidera tabeli.
Gospodarze znakomicie zaczęli, prowadząc już po kwadransie, po strzale Pawła Lisowskiego, ale to nie było ostatnie słowo miejscowych w pierwszej połowie. Pod sam jej koniec bowiem ponownie skutecznością błysnął Lisowski, po raz drugi kierując piłkę do siatki.

Dwubramkowa przewaga nie zapewniła jednak spokojnej gry po przerwie. Goście za wszelką cenę bowiem dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich rezultatu, osiągając swój cel w 68. minucie za sprawą Sebastiana Kurowskiego. Rozgorzała walka i w ostatnich fragmentach ponownie do głosu doszli miejscowi. Samobójcze trafienie Zaniewicza znowu zapewniło Victorii prowadzenie różnicą dwóch goli, jednak Szarotka nie dała za wygraną i w doliczonym czasie gry zmniejszyła rozmiary porażki.

WYNIKI:
Victoria Pakoszówka – Szarotka Uherce 3:2 (2:0)
P. Lisowski 16, 40, Zaniewicz 84–samobójcza – Kurowski 68, 90+3;

Bieszczady Ustrzyki Dolne – Lotniarz Bezmiechowa 4:0 (2:0) Fundanicz 20, Jajko 35, Kumah-Doe 64-karny, Bilański 70;

Sanbud Długie – Bukowianka Bukowsko 1:0 (0:0) Kucharski 85; Zgoda Zarszyn – Szarotka Nowosielce 1:1 (1:1) P. Żyłka 30 – B. Gołda 7;

LKS Pisarowce II – Orkan Markowce 9:1 (5:0) Słowik cztery, Dziedzic dwie, M. Wanielista dwie, Blok – Kowal;

Orzeł Bażanówka – LKS Górki 2:2 (0:1) Żebracki 48, 75 – Leś 4-samobójczak, P. Florek 90+3;

Sanovia Lesko – Jawornik Czarna 1:0 (1:0) Biesiada 38.

Grupa 2

Wyrównany mecz w Klimkówce zakończył się podziałem punktów. Bramkę dla gospodarzy zdobył lider zespołu Artur Pacholczyk. Goście wyrównali w końcówce za sprawą Piotra Pelczara, jednak nie był to koniec emocji.

W 93 minucie spotkania gospodarze zdobyli bramkę, lecz sędzia uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Decyzja ta wywołała olbrzymie oburzenie gospodarzy, a wynikiem tego była czerwona kartka za nadmierne protesty dla Jakuba Wojtonia.

Po raz kolejny punkty traci LKS Lubatówka, która musiała uznać wyższość zespołu Burza Rogi. Po tej porażce zespół z Lubatówki traci pozycje lidera. Pewne zwycięstwa zaliczają zespoły ze Zmiennicy i z Iskrzyni. Na szczycie tabeli uplasowała się Brzozovia Brzozów.

Karpaty Klimkówka - Wisłok Krościenko Wyżne 1:1 (0:0)
Bramki
: A. Pacholczyk 59 – P. Pelczar 81

Klimkówka: Szczukiewicz – Kasperkowicz (81 Litwin), P. Penar, Walus, Kielar (81 Wójcik) – Lenik, A. Pacholczyk, A. Penar (77 R. Pacholczyk), Wojtoń II – Zych, Pietruszka (70 Wołczański); Trener: Łukasz Walus.

Krościenko: T. Bargiel – Krupski, Rysz, Płoszaj (76 P. Bargiel), Filar – P. Pelczar, K. Pelczar, Hawrot (46 Leś), Wiszyński (80 Wojtuń) – Mosoń, Węgrzyn; Trener: Kamil Pelczar

Sędziował: Irzyk (Krosno)

Żółte kartki: Krupski, Pelczar.

Czerwona kartka: Wojtoń (93 - druga żółta).

Widzów: 100.

POZOSTAŁE MECZE:
Cisy Jabłonica Polska – Płomień Zmiennica 1:3 (0:1)
samobójcza 78 – T. Tesznar 30 (karny), J. Prajsnar 54, R. Dziedzic 85;

Jasiółka Jaśliska – Iskra Iskrzynia 1:3 (0:3) dla gospodarzy: Farbaniec 60 (karny);

Burza Rogi – LKS Lubatówka 1:0 (0:0) Wdowiarz 30;

Brzozovia Brzozów –LKS Haczów 2:0 (0:0) Kot 57, Herbut 74;

Victoria Kobylany – Wisłok Sieniawa 0:1 (0:0) Krawiec 80;

PAUZA: LKS Wesoła

Grupa 3

W najciekawszym meczu kolejki pomiędzy Zamczyskiem Odrzykoń a LKS Czeluśnica padł remis, choć obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie trzech punktów. Orzeł Bieździedza przegrywał różnicą dwóch bramek z Naftą Chorkówka, ale pokazał charakter i zwyciężył aż 5:2.

W takich samych rozmiarach wygrało Zamczysko Mrukowa, które już do przerwy rozstrzygnęło losy meczu z Iwełką Iwla. Standart Święcany długo prowadził w Łękach Dukielskich, ale ostatecznie ugrał tylko punkt. Orzeł Faliszówka w mocno okrojonym składzie pokonał Moderówkę, a na listę strzelców wpisał się rezerwowy bramkarz, który wystąpił w polu.

Przemysław Paluch, kierownik Orła Faliszówka: Mamy duże problemy kadrowe. W polu musiał zagrać drugi bramkarz, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Orzeł Bieździedza – Nafta Chorkówka 5:2 (2:2)
Bramki
: Świędrych 22, 26, Rachowicz 63, Dziak 77, S.Sikora 86 – Chochołek 2, Buczyński 16.

Orzeł: Kmiecik (20 Jarecki) – Dziok, Malikowski, Zając, Lechwar ż – Sienicki (90 Osika), Czajka, Kulig, Dziak – Rachowicz (85 S.Sikora) – Świędrych (87 Caputa). Trener Sławomir Sienicki.

Nafta: Łukaszewski – Najba, Harsze, P.Kielar – Buczyński (84 Rudziński), Praszek (75 Jaskółka), Pilawski (57 Cieśluk), Kludacz (62 Lula) – Chochołek (72 A. Kielar) – Frużyński. Trener Damian Chochołek.

Sędziował Frankowicz (Krosno) .

Żółte kartki: Lechwar, Czajka - Łukaszewski, P. Kielar, Harsze, Buczyński, Jaskółka, Pilawski

Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Zamczysko Odrzykoń – LKS Czeluśnica 2:2 (2:2)
Praszek 8, Koszela 10 – Zapała 2, 27;

Zorza Łęki Dukielskie – Standart Święcany 1:1 (0:1) Ryczak 65 – Sendra 24;

Iwełka Iwla – Zamczysko Mrukowa 2:5 (0:4) Woźniak 55, Ożga 64 - K.Kmiecik 4, K.Bilski 25, P.Stachurski 43, 45, D.Bilski 80;

Orzeł Faliszówka – LKS Moderówka 3:1 (1:1) Szczepanik 17, M.Waliszko 53, A.Szala 73 – Urbanek 44;

Tempo Nienaszów – Huragan Zarzecze 3:1 (0:1) Walczyk 52, 60, K.Kiełtyka 70 - B.Pierzowicz 35;

Orzeł Lubla – Sobniów Jasło 1:3 (1:2) S.Majewski 20-karny – Dubiel 18, Żuraw 36, K.Klich 69-karny.