Klasa A Rzeszów: Czarni Trześń i Czarni Czudec powiększają przewagę

Puch, MIŁ, KZ
Czarni Czudec (na czarno) są na czele gr. 1 klasy B Rzeszów.
Czarni Czudec (na czarno) są na czele gr. 1 klasy B Rzeszów. Krzysztof Łokaj
Czarni Czudec i Czarni Trześń zimować będą na pozycji lidera w swoich grupach klasy A Rzeszów. Pierwsi powiększyli przewagę, bo ich najgroźniejszy konkurent KS Przybyszówka miał pauzę, drudzy ograli dotychczasowego wicelidera z Chrząstowa i mają już 8 punktów przewagi.

Grupa 1
Aż siedem bramek padło w Pstrągowej, gdzie miejscowi wygrali z Zimowitem 4:3. Goście szybko odrobili straty w II połowie za sprawą dwóch bramek Kacpra Niezabitowskiego, które padły w przeciągu dwóch minut, jednak ostatnie słowo należało do piłkarzy z Pstrągowej.

Podczas spotkania Czarnych z Gromem, które zakończyło się wynikiem 3:1, hat-trickiem popisał się Tomasz Pietrasiewicz. Dwa z trzech goli zawodnik strzelił głową. Dwa celne karne Dawida Barana z kolei przesądziły o zwycięstwie Nienadówki nad Łukawcem.

Diament Pstrągowa – Zimowit II Rzeszów 4:3 (3:1)

Bramki: Wiater 36, Złotek 39, Bieda 44, Iwan 75 – Yevtushevski 10, Niezabitowski 67, 68.

Diament: Pazdan ż – Cyran, Górka (59 Bliski), Jawor, Czarnik, Grodzicki, Iwan, B. Szela ż, Bieda (90 R. Szela), Wiater (88 Koszarski), Złotek.

Zimowit: Błaszkiewicz, Dziedzic, Ferenc, Jakubowski, Malinowski, Małek (55 Sikora), Niezabitowski, Sałata, Woźny, Yevtushevski, Żyła.

Pozostałe wyniki:

ŁKS Łukawiec – Plantator Nienadówka 0:2 (0:1) Baran 3-karny, 87-karny,

Czudec - Mogielnica 3-1 (1:1)
Tomasz Pietrasiewicz 11-karny, 76-głową, 83-głową - Bobowski 38,

Grunwald Rzeszów – Victoria Budy Głogowskie 2:1 (1:0) Jajko 45+1, Woźniak 85 - Draus 90,

Iskra Zgłobień – Piast Nowa Wieś 3:5,
Trzcianka Trzciana - Borek Stary 2:0 (0:0) Duchań, Kozdęba,

Wisłok Strzyżów – LKS Trzebownisko 1:1 (0:0) Wilusz 80 - Czyrek 51.

Grupa 2

Start nie miał lekko z ostatnią w tabeli Iskrą, ale ostatecznie wygrał. Na uwagę zasługuje bramka zdobyta przez Marka Sobusia, który bramkarza gości pokonał bezpośrednio z rzutu rożnego.

Niespodziankę sprawiła Arka, bo za takową należy uznać ugranie jednego punktu w starciu z Grodziszczanką. Dąbrówki do przerwy prowadziły w Rogóżnie, ale w drugiej połowy gospodarze zdobyli aż pięć bramek, tracąc przy tym tylko jednego gola. Lider dopiero w końcówce przechylił szalę na swoją korzyść.

Szarotka Rogóżno – KS Dąbrówki 5:2 (0:1)

Bramki: B. Skupień dwie, J. Skupień dwie, Ł. Żółtek - Rupar, Lech.

Szarotka: Migut – Michał Skupień, K. Skupień, Glac, Sacała (74 Dąbek) – Leśniak (52 Słysz), B. Skupień, Mroszczyk, Czyrek (63 D. Łapa) – Stafiej (56 J. Skupień), Żółtek (72 Chuchro). Trener Grzegorz Podstolak.

Dąbrówki: Wolańczyk – G. Sobuś (54 D. Stopyra), Gwizdak ż, Babka ż (78 Janas), Kotwica – Nikodem, J. Tomczyk, Lech, Baran – K. Stopyra, Rupar ż (70 Wojtan). Trener Arkadiusz Babka.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Start Brzóza Stadnicka – Iskra Jawornik Polski 2:0 (1:0)
Leja 9, Sobuś 85;

Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Arka Albigowa 2:2 (1:1) Gałusza 11, 56 – Bartman 32, Pysz 72;

Pogórze Bachórz – Tatyna Dylągówka 2:2 (1:1) Pudysz 10-karny, Szeremeta 80 - A. Kłoda 2, Bukała 55;

Wola Dalsza – Styrobud Trzeboś 0:5 (0:2) Szeliga 10, 55, 80, Kania 30, 70;

Dąb Kosina – Astra Medynia Głogowska 1:1 (0:0) B. Łuksik 87 - Głowiak 71;

Dynovia Dynów – Włókniarz Rakszawa 1:2 (1:1) Barnaś 16 - Motyl 20, Bursztyka 80-karny.

Grupa 3

Przewaga Czarnych Trześń nad resztą drużyn robi się coraz bardziej wyraźna. Podopieczni trenera Mateusza Doparta w tej kolejce pokonali Dromadera Chrząstów, który przed tym meczem zajmował pozycję wicelidera. Teraz ten zespół spadł jednak na 3.miejsce, bo na pozycję wicelidera wskoczyły bardzo dobrze spisujące się rezerwy Sokoła Kolbuszowa Dolna. Jednak wszystko to, co dzieje się za plecami Czarnych może się zmieniać co kolejkę. Różnica pomiędzy siódmą a drugą drużyną w tabeli wynosi zaledwie trzy punkty.

Orły Ruda – Zacisze Trześń 0:0

Ruda: A. Zboch – M. Zboch, Chrząstek, Dybski, Dziekan, Grzech, A. Dolot, K. Dolot, M. Brzycki, B. Brzycki, Szkutnik. Trener Krzysztof Górski.

Trześń: Saj – S. Krasoń, M. Krasoń, Stachnik, Łakomy, Kopacz, Bajor, Jezuwid, Biestek, Gruszka, Mytych. Trener Janusz Stawarz.

Widzów 100.

LKS Hucina – Złotniczanka Złotniki 2:1 (1:0)
Dziubek 40, Zieliński 63 – Ciejka 71;

Atut Podborze – Raniżovia Raniżów 6:0 (2:0) Bielik 19, 39, 70, Gwóźdź 55, Czechura 64, 81;

Piast Wadowice Górne – Start Wola Mielecka 2:2;
Sokół II Kolbuszowa Dolna – LKS Babicha 3:0 (1:0) Serafin 19, Nowak 57; Bujak 77;

Tempo Cmolas – Ostrovia Ostrowy Baranowskie 2:0 (1:0) Wilk 11, Serafin 59;

Pitmark Jaślany – Barka Breń Osuchowski 5:2 (2:1) Paterak 17, 55, Głaz 33, Trela 61, 77;

Czarni Trześń – Dromader Chrząstów 4:2 (2:1) Szymański 22, Wójciak 40, 61, M. Dopart 77 – Mieszkowicz 33, Hadam 58.