Klasa A Stalowa Wola: Pomocnik w bramce Żupawy nie tylko bronił, ale i asystował

puch, arko
Z powodu nieobecności podstawowego bramkarza w drużynie z Żupawy, między słupkami zastępował go Zbigniew Kozieł - nominalny pomocnik, który z nowej roli wywiązał się znakomicie. Nie tylko świetnie spisał się broniąc strzały rywali, ale również asystował przy drugim golu (daleki wykop piłki).

Stalowa Wola 1

- Liczyliśmy na zwycięstwo, ale nie spodziewałem się tak wysokiego wyniku, życzymy rywalom mimo wszystko utrzymania. Mimo naszej przewagi punktowej za wcześnie mówić jeszcze o awansie tym bardziej, że za nami dopiero dwie wiosenne kolejki - podsumował spotkanie Jacek Gortych, kierownik TS Transdźwig Stale.

Strzelec Dąbrowica - Unia Skowierzyn 1:5 (1:3)
Bramki
: Polek 5 - Chmiel 72, 82. Jaroń 20, P. Zając 21, A. Zając 40.

Dąbrowica: Krala l (80 Bochnak) - Kamil Smykla, Konrad Smykla, Obara, M. Tworek, Juda (46 Czeremszyński), Chałka (80 T. Tworek), Marek, Surowiec l (85 Pawełek), Sudoł, Polek. Trener Eugeniusz Gruszecki.

Skowierzyn: Paprocki - Myszka, A. Zając, Janiec, Jaroń (82 Serafin), P. Zając, Babula, Chmiel l, J. Jurek (60 Hamot 85 Paterek), Dul, M. Jurek l. Trener Artur Kielarski.

Sędziował Walski (Tarnobrzeg). Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI:
KS Lasowiak Wola Baranowska - LZS Krzątka 1:0 (0:0)
Pluta 56;

NZS Kępie Zaleszańskie - Jeziorak Chwałowice 0:2 (0:2) R. Suszek 35, K. Oźga 40;

OKS Mokrzyszów - Kolejarz Knapy 1:2 (1:1) Bałata 22-karny - M. Lewicki 3, D. Polek 58;

OKS Wielowieś - San Wrzawy 3:1 (1:1) Ł. Stachowicz 70, 80, K. Brożyna 7 - B. Panek 35;

Sanna Zaklików - KS Żupawa 1:2 (0:1) Zakościelny 72 - samobójcza 25, Duma 60-głową;

TS Transdźwig Stale - UKS Wspólnota Serbinów 13:0 (5:0) Stąporski 36-karny, 44, 66, 73, 90, Szlęk 6, 33, Walski 30, Jeczeń 48, Durda 69, Kabata 70, Stybel 77, Stępień 85;

pauzował KS Czarni Lipa.

Stalowa Wola 2

Łowisko pokonało Łęg Stany 2:0. Bramki padły w ciągu 3 minut. Piłkarze Rzeczycy Długiej przegrywali 0:2 do 70 minuty. Wtedy rzut karny wykorzystał Sikora. Trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry strzelił K. Markut i spotkanie zakończyło się remisem.

Zespół z Podwoliny (po jesieni plasował się na końcu tabeli) rozpoczął rundę wiosenną od dwóch zwycięstw.

Sarzyna - Podwolina 1:3 (1:0)
Bramki
: Zieliński 44 - B. Łątka dwie, K. Skrzat;

Podwolina: P. Partyka, G. Łepski, G. Filipowski, K. Skrzat, B. Wieczorek, A. Erdzik (87 B. Bąk), D. Ziober (65 P. Kowal), P. Drelich (60 W. Ruszkowski), M. Lichy, B. Łątka (75 P. Niemiec), Gielarek.

Sędziował: Mazur. Widzów: 100.

Victoria Giedlarowa - Jarocin 1:0 (1:0)
Kwoka 45;

Azalia Brzóza Królewska - Sokół Hucisko 1:0 (1:0) Ostrowski 14;

Tanew Wólka Tanewska - Wierzawice 3:1 (2:0) K. Kokoszka 22, Góreczny 32, Kuczera 61 - E. Wawrzaszek 75;

Rzeczyca Długa - Zarzecze 2:2 (0:2) Sikora 70-karny, K. Markut 87 - A. Zelek 20, 33;

Łęg Stany - Łowisko 0:2 (0:2) Partyka 30, S. Gumieniak 32;

Staromieszczanka Stare Miasto - Podlesianka Podlesie 3:2 (1:1) Kalemba, Muskus, Maciej Baj - Partyka 40, Marciniak 70;

Złotsan Kuryłówka - Francesco Jelna 1:5 (0:3) Mazurkiewicz - K. Bielak trzy, P. Miazga, M. Leśko.