Klasa A Stalowa Wola. Transdźwig Stale awansował do okręgówki! [WYNIKI, STRZELCY]

arko, karaZaktualizowano
Po dwóch sezonach spędzonych na boiskach A-klasy - drużyna ze Stalów wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy w stalowowolskim podokręgu.

Grupa 1

– Bardzo cieszymy się z tego awansu, tym bardziej, że stało się na długo przed zakończeniem sezonu, bramek mamy naprawdę dużo, sądzę, że sto pięćdziesiąt osiągniemy, myślimy o niewielkich wzmocnieniach. Za tydzień w trakcie meczu derbowego z Mokrzyszowem – Rada drużyny postanowiła uczcić awans w okolicznościowych koszulkach – przekazał nam Stanisław Wdowiak – prezes Transdźwigu Stale.

Przemysław Myszka – kapitan Unii strzałami ze stałych fragmentów gry zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.
W derbach gminy Baranów Sandomierski lepszy okazał się Strzelec.

Jeziorak Chwałowice – Unia Skowierzyn 1:2 (0:1)

Bramki: Latawiec 70 - Myszka 15-rzut wolny, 90+3-rzut rożny.

Chwałowice: Jaworski – A. Oskroba (46 Ziółkowski), M. Oźga ż (75 Wydra), P. Kurkiewicz (46 Latawiec), Nowiński, Marcin Kurkiewicz ż, Górniak, Maj (46 Skwara), Suszek, K. Oźga, Mateusz Kurkiewicz. Trener Dariusz Czarnecki.

Skowierzyn: Paprocki – K. Jurek, M. Jurek, J. Jurek, Janiec, A. Zając, P. Zając, Myszka, Przedpełski (35 Szmid), Bijak ż (85 Paterek), Babula. Trener Artur Kielarski.

Sędziował Mazur (Motycze Poduchowne). Widzów 80.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Kolejarz Knapy - UKS Wspólnota Serbinów 1:2 (0:1)
Dul 84 - Farjan 36, Zasuwa 90;

KS Czarni Lipa - Sanna Zaklików 0:4 (0:1) D. Czajka 20, 80, A. Kozłowski 55, H. Ostrowski 85;

KS Lasowiak Wola Baranowska - Strzelec Dąbrowica 0:2 (0:1) Surowiec 10, Polek 72;

KS Żupawa - San Wrzawy 5:2 (2:0) Duma 18, 65, 67, 85, Kozieł 38 - Ł. Lasota 57, T. Broda 83;

NZS Kępie Zaleszańskie - TS Transdźwig Stale 0:12 (0:5) Stąporski 20, 57, 79, 81, Kabata 28, 38, 39, 50, Stybel 54, 74, Jeczeń 32, Grobelski 85;

OKS Mokrzyszów - OKS Wielowieś 4:0 (1:0) W. Bożek 20, 75, Kułaga 55, Leptacz 65;

pauzował LZS Krzątka.

Grupa 2

Jelna ograła Sokoła Hucisko po golach Barana i Krzemińskiego. Walczące z nią o pierwszą lokatę w grupie Łowisko nie dokończyło swojego meczu z Sarzyną ze względu na złe warunki pogodowe (obfite opady deszczu i grad). Spotkanie zostało przerwane w 15 minucie i zostanie rozegrane w nowym terminie.

Z rewelacyjnej strony pokazali się piłkarze Jarocina. Do 75 minuty spotkania przegrywali 0:2 i nic nie wskazywało na diametralną zmianę wyniku. Stało się jednak inaczej. Dwa razy trafił Pławiak, a w doliczonym czasie gry gola dającego zwycięstwo zdobył Tarka.

Victoria Giedlarowa nie dała szans Kuryłówce, świetne spotkanie rozegrał Dawid Półtorak, który ustrzelił hat-tricka. Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniosło Zarzecze, które pokonało Łęg Stany aż 6:0. K. Szuba i Ł. Szpyra zdobyli po dwa gole. Dwa trafienia zaliczył również S. Pieróg, który poprowadził do wygranej (5:2) ekipę z Wólki Tanewskiej. Rzeczyca Długa wygrała z Brzózą Królewską 2:0 po celnych strzałach Mariusza Markuta.

Złotsan Kuryłówka - Victoria Giedlarowa 2:5 (1:2)

Bramki: D. Bucior 24, M. Pietrycha 70 - Dawid Półtorak 19, 47, 76, J. Kwoka 44, Patryk Baj 85.

Kuryłówka: Mateusz Łucznik, Szczęch (65 Miłosz Łucznik), Sierżęga, Pracoń, Bucior, Ćwikła (46 Magiera 46), Mucha, Paryniak, Pietrycha, Pyż (46 Kyc), Sarzyński.

Giedlarowa: W. Baj (70 Pliś), Majkut, Czapla (85 Heliniak), Majczak, Patryk Baj, Kamiński (56 Paweł Baj), Kłosowski, Kwoka, Mędrek, Półtorak, Rydzik (65 Śniosek).

Sędzia: P. Okleciński. Widzów: 120.

Zarzecze - Łęg Stany 6:0 (2:0)
K. Maczuga 9, K. Szuba 20, 61, Ł. Szpyra 58, 85, A. Zelek 74;

Francesco Jelna - Sokół Hucisko 2:0 (1:0) T. Baran 43, K. Krzemiński 81;

Tanew Wólka Tanewska - Staromieszczanka Stare Miasto 5:2 (2:1) S. Pieróg 21, 50, P. Góreczny 30, M. Skrzypek 70, Sz. Kuczera 78 - Maciej Baj 10, Kalemba 85;

Wierzawice - Jarocin 2:3 (2:0) P. Fimiarz 10, J. Majkut 36 - Pławiak 75, 80, Tarka 93;

Rzeczyca Długa - Azalia Brzóza Królewska 2:0 (2:0) Mariusz Markut 5, 31;

Podwolina - Podlesianka Podlesie 2:0 (0:0) Niemiec 52, Erdzik 68.

Mecz Łowisko - Sarzyna został przerwany w 15 minucie z powodu złych warunków pogodowych i zostanie dokończony, termin nie jest jeszcze znany.