Klasa A Stalowa Wola. Żupawa wygrała ze Stalami! [WYNIKI, STRZELCY]

redZaktualizowano
Andrzej Banaś
Derbowy pojedynek obfitował w zwroty akcji. Piłkarze Żupawy zmobilizowali się na lokalnego rywala i jako pierwsi zabrali liderowi trzy punkty. Strzeleckim instynktem popisał się Adrian Duma.

Klasa A Stalowa Wola 1

- Pogoda dopisała, ale zawodnicy pokazali „świąteczną formę”. Gratulujemy drużynie z Żupawy, że podnieśli się ze stanu 0:2 i w dodatku strzelili nam pięć bramek, ciężko sobie przypomnieć, kiedy tyle goli straciliśmy. Niestety był to dla nas „zimny prysznic”, ale myślimy pozytywnie o następnym meczu – spuentował Jacek Gortych – kierownik Transdźwigu.

- Jak policzyłem rywale stracili w ostatnich dwunastu meczach - pięć goli. Adrian Duma – nasz napastnik pierwszego hat-tricka ustrzelił prawie pół roku temu w dziesięć minut, a w meczu ze Stalami zrobił to drugi raz i o dwie minuty szybciej – przypomniał – Mariusz Gałek – działacz KS Żupawa.

- Do przerwy obydwie drużyny obdarowały się nawzajem prezentami w postaci błędów obrońców. Bardzo dobre zawody w naszej drużynie rozegrali: Krystian Chmiel - dwa razy asystując kolegom oraz Mariusz Paprocki, który kilka razy uchronił nas od straty gola; słowa uznania należą się całej trójce sędziowskiej za bezbłędne sędziowanie – podsumował zawody - Artur Zając – prezes Unii Skowierzyn.

TS Transdźwig Stale – KS Żupawa 4:5 (2:1)

Bramki: Stąporski 15-dobitka karnego, J. Rzepiela 25, Jeczeń 51, samobójcza 80 – Duma 46, 47, 54, Wierzgacz 32, Różycki 66-rzut wolny.

Stale: Strąk (46 Lasota) – Dziuba, Stala, Papierz ż (67 Stybel), Walski (62 Janeczko), J. Rzepiela (81 Pyszczek), R. Rzepiela ż, Szlęk (79 Saja), Jeczeń, Kabata, Stąporski (23 Grobelski). Trener Adam Mażysz.
Żupawa: Tutak ż – Łagowski, Różycki, Baran, Stawiarz, Kozieł (86 Wilk), Surma, Michalski, Wierzgacz, Duma, Kozłowski (79 Mytyk). Trener Łukasz Laskowski.

Sędziował Sławek (Tarnobrzeg). Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI: NZS Kępie Zaleszańskie - KS Lasowiak Wola Baranowska 4:1 (4:0) D. Kurkiewicz 2, 23, K. Loch 38-karny, 43-karny - P. Flądro 60-karny;

OKS Mokrzyszów - LZS Krzątka 3:3 (2:1) T. Malicki 10, 16, 90 - Bednarz 30, 70, Paduch 90+2;

OKS Wielowieś - Kolejarz Knapy 4:1 (1:0) Ł. Stachowicz 15, Brożyna 55, K. Żarów 85, Sitarski 89 – D. Polek 70;

Sanna Zaklików - Jeziorak Chwałowice 1:0 (1:0) D. Czerwonka 21;

Strzelec Dąbrowica - San Wrzawy 4:4 (3:1) T. Polek 25, 45, J. Kopeć 27, B. Obara 80 - Ł. Lasota 15, A. Woźniak 46, J. Fietko 53, M. Bryła 85;

Unia Skowierzyn - KS Czarni Lipa 4:2 (2:2) Dul 10, A. Zając 24, P. Zając 62, Myszka 73 – Plęs 16, 35.

Pauzowała UKS Wspólnota Serbinów.

Klasa A Stalowa Wola 2

Zarzecze pokazało dobrą piłkę i pewnie pokonało na wyjeździe Wólkę Tanewską 3:0. Na listę strzelców wpisali się Dudek, Maczuga i Zelek. Powody do radości ma zespół z Sarzyny, który jako pierwszy w tym sezonie wygrał z liderem tabeli - Francesco Jelna. Bramki strzelali Kusiak i Kruk.

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Złotsan Kuryłówka pokonał u siebie piątą drużynę w grupie - Rzeczycę Długą. Wszystkie bramki gospodarzy padły w pierwszej połowie. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Tabaka, 12 minut przed końcem podstawowego czasu gry.

Niespodzianki nie było w meczu wicelidera z dziewiątym Sokołem Hucisko. Łowisko prowadziło od 10 minuty i cały czas kontrolowało sytuację.

Bardzo dobrze zaczął się mecz dla ekipy z Brzózy Królewskiej. D. Klimek trafił już w 2. minucie. W pierwszej połowie gospodarze dobrze grali w obronie. Zaraz po rozpoczęciu drugiej zaliczyli chwilę rozproszenia, co skrzętnie wykorzystał Marciniak. Remisowy rezultat utrzymał się do końca meczu. - Mimo że spotkanie zakończyło się remisem, to oglądało się je bardzo dobrze. Panowie pokazali kawałek dobrej piłki. Klasą wykazał się bramkarz Podlesianki, który wybronił rzut karny - komentował po meczu jeden z obserwatorów.

Tanew Wólka Tanewska - Zarzecze 0:3 (0:2)

Bramki: R. Dudek 23, K. Maczuga 32, A. Zelek 63.

Wólka Tanewska: Wójcik, Cichoń, Ciosmak (74 Skrzypek), Dechnik, D. Kokoszka, K. Kokoszka, Krawczyk, Kuczera, Martyna, Pałka, Pieróg.

Zarzecze: D. Kobylarz, Dudek, Zelek, Zadworny, Stój, Sadowicz, M. Kobylarz, Hubka, Dul, Maczuga, Wójcik.

Sędziował A. Wilk. Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Złotsan Kuryłówka - Rzeczyca Długa 3:1 (3:0) Pietrycha 10, M. Mudryk 16, D. Bucior 30 - Tabaka 78;

Sokół Hucisko - Łowisko 0:3 (0:2) Olko 10, Delekta 27, Radomski 53;

Azalia Brzóza Królewska - Podlesianka Podlesie 1:1 (1:0) D. Klimek 2 - J. Marciniak 48;

Staromieszczanka Stare Miasto - Wierzawice 4:1 (2:0) Maciej Baj 20-karny, Marcin Baj "Pierwszy" dwie, Kalemba - P. Czop 75;

Sarzyna - Francesco Jelna 2:1 (1:0) A, Kusiak, S. Kruk 80 - K. Krzemiński 70;

Łęg Stany - Jarocin 1:2 dla gości: Mikołaj Węgliński 60, Kamil Tarka 85;

Victoria Giedlarowa - Podwolina 3:1 (2:1) A. Kamiński 24, samobój 35, P. Baj 77 - Erdzik 25.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans