Klasa B Jarosław. Huragan zmiótł Wisłoczankę. Zjednoczeni zagrali w ośmiu. Okazałe zwycięstwo Pogórza

Żuraw Żurawiczki na inaugurację ligi ograł spadkowicza ze Studziana
Żuraw Żurawiczki na inaugurację ligi ograł spadkowicza ze Studziana Grzegorz Kostka
Sporo bramek padło na inaugurację rozgrywek Klasy B. W Rokietnicy i Zaleskiej Woli, aż po 9.

Grupa Jarosław B1

Okazałym zwycięstwem nowy sezon rozpoczęło Pogórze, które pokonało spadkowicza z A klasy – Koniaczów – aż 9:0. Makovia do przerwy prowadziła we Wierzbnej, lecz po zmianie stron skuteczni byli tylko gospodarze, którzy zdołali wygrać 4:1. Hokejowym wynikiem zakończył się mecz w Hawłowicach, gdzie miejscowi ograli Rudołowice 5:3.

Pogórze Rokietnica – KS Koniaczów 9:0 (5:0) K. Lonc trzy, Taratuła trzy, Buksa, Skop, P. Pelc;

Błękitni Wierzbna – Makovia Makowisko 4:1 (0:1) Buksa 67, 75, Ostrzywilk 61-karny, Kaszuba 83-samobójcza – Ośmak 18;

Ostrovia Wola Buchowska – Fredro Surochów 1:1 (0:1) dla gości: Kwoka 75;

Strumyk Hawłowice – Błękitni Rudołowice 5:3 (3:2) G. Znamieńczyków, Prykopski-karny, D. Domański-karny, G. Domański, Drapała – K. Zygmunt dwie, Olcha;

Tęcza Jankowice – Nafta-Gaz Jodłówka 5:2 (3:2) Prokop 11, Balabukh 13, 31, 88, Jakubik 58-karny – Świrk 42, Przepłata 45.

Grupa Jarosław B2

Sporo goli, bo aż 25 padło w czterech pojedynkach, z czego jeden zakończył się przed czasem. W zaciętym pojedynku w Młynach, gospodarze nie sprostali Tęczy, ulegając jej 3:4. Iskra wywalczyła remis w Michałówce, strzelając gola w samej końcówce.

Szkło Młyny – Tęcza Wysocko 3:4 (2:2) Trojnar 35, Boczulski 37, Białowąs 80 – Cichocki 14, 85, Janiec 20, Białowąs 68;

Sanovia Michałówka – Iskra Zabłotce 2:2 (1:1) A. Buczkowski 10, Kowal 68 – Grendus 52, Patryk Broda 87;

LKS Korzenica - Przedmieście Jarosław 2:3 (1:1) Ryś 15, Nawłoka 50 – Wagowski 20, Litwin 25, Kublas 70;

Unia Zaleska Wola – Wisznia Nienowice 0:9 (0:9) mecz przerwany w 50. minucie z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy – Piwowar trzy, J. Majka dwie, M. Majka dwie, Duda, Behot;

LKS Duńkowice – Agro Chotyniec 5:1 (3:1) Olech 4, 52, Węgrzyniak 8, Magdziak 15, Stopa 60 – Lew 10;

pauza Łazowianka Łazy.

Grupa Lubaczowska

Zjednoczeni Zabiała/Stare Sioło na starcie sezonu mają potężne problemy kadrowe i do meczu z Orkanem przystąpili tylko w ośmiu. Nie dziwi więc, że doznali wysokiej porażki. – Może kluby mające liczną kadrę mogłoby nam wypożyczyć jakichś piłkarzy? – apeluje Marian Petranik, prezes Zjednoczonych. Dwie różne połowy miał pojedynek Dąb – Zalew. Przed przerwą warunki gry dyktowali gospodarze, druga część należała do gości.

Walter Opaka – LKS Mołodycz 2:4 (0:2) sam. 58, Kucharski 75 – Chodań 19, Szatkowski 28, Szwajczak 57, Zagrobelny 87;

Błękitni Zalesie – Piast Antoniki 1:2 (1:1) Koraszyński 11 – Bosak 37, 49;

Roztocze Ruda Różaniecka – Ursus Dachnów 4:2 (3:0) Szwajka, Urbaniak, Farion, Rebizant – Kurek, Gancarz;

Zjednoczeni Zabiała/Stare Sioło – Orkan Zapałów 0:8 (0:6) Sobolewski 7, 23, Dańczuk 19, 25, D. Broda 30, 65, Stanisławczyk 3, Jaremko 88;

Dąb Cetula – Zalew Stary Lubliniec 3:3 (3:0) Wieliczko dwie, Kubas – Szynal, Syryło, Tabor.

Grupa Przemyska

Pierwszym liderem została drużyna Unii, która przed własną publicznością nie dała szans Jaworowi, ogrywając go 5:0. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny Bolestraszyc, Zadąbrowia i Birczy. Mecz w Zadąbrowiu do końca trzymał w napięciu a gospodarze zwycięstwo przypieczętowali kilka minut przed końcem egzekwując rzut karny.

Leśnik Bircza - Błyskawica Łuczyce 3:0 (1:0) Lechowicz trzy;

LKS Ujkowice - Czarni Bolestraszyce 1:4 (0:2) Stachura 50 - Ł. Gierula, M. Bielech, Łocha;

Unia Fredropol - Jawor Nehrybka 5:0 (2:0) A. Bal dwie, Duński, Czarnota, Sowa;

Rada Orzechowce - Cresovia Kalników 2:1 (1:1) Harłacz 25, T. Sidor 55 - Senejkow 40;

Wesoła Zadąbrowie - LKS Niziny 4:2 (3:2) dla gospodarzy: Gancarz 4, K. Świszcz 11, 35, Baran 88-karny;

pauza Grom Wyszatyce.

Grupa Przeworska

Pierwszym liderem został Piast, który zaaplikował Lechii sześć goli, wysoko wygrał również Huragan. Spadkowicze z Klasy A grali ze zmiennym szczęściem. Sobol bez większych problemów ograł w Sieteszy miejscowy Sokół, zaś Sokół Studzian przegrał w Żurawiem w Żurawiczkach. Siedem bramek obejrzeli kibice w Manasterzy, ale z końcowego rozstrzygnięcia cieszyli się goście, wygrywając jedną bramką.

Żuraw Żurawiczki – Sokół Studzian 3:2 (3:0) Drapała 8, 12, Dziedzic 44-karny – Mikuła 63, Gąsiorek 75;

KS Manasterz - Błękitni Maćkówka 3:4 (2:3) dla gości: Sowa 14, 24, Granda 27, Obłoza 80;

Huragan Rozbórz Długi - Wisłoczanka Tryńcza 5:1 (2:1) Kolasa dwie, Zając, samob, Szałaj - Horojdko;

Piast Nowosielce - Lechia Pantalowice 6:2 (3:2) dla gospodarzy: Paluch 22, 32, 57, Śłiwa 90, Czyjt 15, Mach 48;

Sokół Sietesz – Sobol Niżatyce 1:4 (1:1) Pelc – Koba dwie, Kłos, Gruz.