Klasa B Jarosław, Przeworsk, Przemyśl, Lubaczów [WYNIKI]

arb, ck, luks, kostek
Dariusz Bloch

Klasa B Jarosław 1

Mecz w Rudołowicach trwał zaledwie 45 minut. Na drugą połowę gospodarze już nie wyszli. Tym samym Fredro powraca do grona A klasowiczów. Piękne bramki zdobył Filip Długoń, trafiając bezpośrednio z rzutu rożnego oraz z połowy boiska. Strumyk ograł zdecydowanie Naftę-Gaz 7:2. Okazałe zwycięstwo odniósł Koniaczów, wygrywając z Ostrovią 8:2.

WYNIKI: Nafta-Gaz Jodłówka – Strumyk Hawłowice 2:7 (0:3) Drapała dwie – G. Domański trzy, H. Grochola, Lis, samobójcza;

Makovia Makowisko – Pogórze Rokietnica 1:1 (0:0) Kisielewicz 54 – Pelc 68;

Błękitni Rudołowice – Fredro Surochów 0:6 – goście nie wyszli na drugą połowę – Stasieńko 18, Marszałek 22, Długon 25, 35, Karkosa 30, Olchowy 41;

KS Koniaczów – Ostrovia Wola Buchowska 8:2;

Błękitni Wierzbna – Tęcza Jankowice 1:4.

Klasa B Jarosław 2

Przedmieście Jarosław mogło przypieczętować swój awans, jednak potrzebne było zwycięstwo w Nienowicach. Gospodarze jednak nie ułatwili zadania, wygrali z faworytem zdecydowanie, bo 4:1 i Przedmieście o awans powalczy w ostatnim meczu, przed własną publicznością. Czwarty punkt w rozgrywkach zainkasowała Łazowianka, która zremisowała u siebie z Sanovią 1:1.

WYNIKI: Wisznia Nienowice - Przedmieście Jarosław 4:1 (2:0) Metz 30, J. Majka 33, 82, J. Łuc 65 – Kiper 55;

Łazowianka Łazy – Sanovia Michałówka 1:1 (1:1) D. Łagoda 35 – Piechota 21;

Iskra Zabłotce – LKS Duńkowice rozegrano awansem – 5:1,

Agro Chotyniec i Unia Zaleska Wola wycofały się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Wyniki meczów z ich udziałem zostały anulowane.

Klasa B Przeworsk

Wisełka z Sokołem nie dokończyła meczu. Goście mimo pełnego składu ambitnie walczyli, ale w drugiej połowie z powodu zdekompletowanego składu sędzia musiał przerwać zawody. W Maćkówce wszystkie cztery bramki padły w pierwszej połowie. Wisłoczanka pewnie ograła rywali z Żurawiczek. Sobol w samo południe uległ Huraganowi.

WYNIKI: Sobol Niżatyce - Huragan Rozbórz Długi 1:2 (1:1) dla gospodarzy Buczek (karny);

Wisełka Siennów - Sokół Sietesz przerwany przy stanie 6:0 w 50 minucie z powodu zdekompletowania składu gości;

Błękitni Maćkówka - Sokół Studzian 2:2 (2:2) Surówka 14, Sowa 44 – Jarosz 20, 30;

Wisłoczanka Tryńcza - Żuraw Żurawiczki 3:1 (1:0) Kozioł, Kowalczyk dwie - Szewczyk;

Lechia Pantalowice - KS Manasterz 0:3 vo. (Lechia wycofała się z rozgrywek). Pauza Piast Nowosielce.

Klasa B Przemyśl

Grom Wyszatyce zremisował z Radą Orzechowce i tym samym zapewnił sobie awans do A klasy. Gola dla LKS-u AD-MOT Ujkowice w meczu z Jaworem Nehrybka strzelił 51-letni prezes, Klaudiusz Wołk, ale jego zespół nieoczekiwanie przegrał z przedostatnią ekipą ligi. Do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka.

WYNIKI: Jawor Nehrybka – LKS AD-MOT Ujkowice 4:2 (2:0) Chmiel 32, 41, Kuryś 75, Chrapek 87 – Rowiński 55, Wołk 88;

Czarni Bolestraszyce – Bły Łuczyce 1:1 (0:1) dla gości: Cielewicz - w 73. min wywiązała się bójka pomiędzy zawodnikami i sędzia przerwał mecz;

Cresovia Kalników – Wesoła Zadąbrowie 6:1 (3:0) Tokarz 73, 80, Karol Żoch 11, A. Kalawski 27, J. Polny 41, M. Kalawski 86 – Świszcz 62;

Grom Wyszatyce – Rada Orzechowce 2:2 (1:0) Dudek, Lis – Hryniszyn 55, T. Sidor 80;

LKS Niziny - Leśnik Bircza 0:3

Klasa B Lubaczów

LKS Mołodycz był wymagającym rywalem dla Ursusa, ostatecznie jednak zwycięsko wyszła z tego pojedynku ekipa z Dachnowa i tym samym zapewniła sobie przepustkę do klasy A. Już tydzień temu awans wywalczył Orkan Zapałów. Szanse stracił natomiast trzeci w tabeli Zalew. Na osłodę pozostaje piłkarzom ze Starego Lublińca fakt, że w rundzie wiosennej - jak do tej pory - są jedynym zespołem bez porażki.

WYNIKI: LKS Mołodycz - Ursus Dachnów 3:5 (1:1) Kiełbasa, Chamik, Czyż - Gancarz trzy, Bem, Zadworny;

Zalew Stary Lubliniec - Piast Antoniki 3:0 (3:0) Mękal 4, 44, sam. 2;

Walter Opaka - Błękitni Zalesie 3:1 (2:1) Szpindor 17, 80, Janczura 12 - Koraszyński 33.

Roztocze Ruda Różaniecka - Zjednoczeni Zabiała/Stare Sioło 3:0 walkower - brak gości.

Orkan Zapałów - Dąb Cetula 6:1 (3:1)
Broda 39, 55, Stanisławczyk 10, Winiarski 41, Jaremko 48-karny, Mucha 88 - Ożański 30.