Klasa B Krosno: Tęcza Zręcin nie dała szans Victorii i zapewniła sobie awans do klasy A. Błękitni nie wykorzystali dwóch k

SEC, GL, KrM, CK,
W klasie B Krosno następują pierwsze awanse
W klasie B Krosno następują pierwsze awanse Marcin Jastrzębski
W meczu na szczycie w grupie 2 Beskid Posada Górna pokonał wicelidera z Odrzechowej. W grupie 4 Błękitnych Jasienica Rosielna mogli być po tej kolejce wiceliderem tabeli, ale zremisowali w Jasionce Huraganem, nie wykorzystując dwóch rzutów karnych.

Grupa 1
Liderzy wygrali swoje mecze, choć nie obeszło się bez problemów. Zarówno Niebieszczany, jak i Poraż pokonali swoich rywali w najniższych rozmiarach, drżąc do końca o korzystny wynik. Prowadzący duet wykorzystał potknięcie Jankowiec i powiększył nad nimi przewagę.

WYNIKI:
Osława Zagórz – Bieszczady Jankowce 4:2 (1:0)
P. Marciniszyn 20, Ł. Wróbel 56, B. Czapor 68, 70 – K. Uzbejczyk 61, 78;

LKS Tyrawa Wołoska - Gabry Łukowe 0:2 (0:1) B. Kusiak 12-karny, D. Baryła 86;

LKS Górzanka – Pionier Średnia Wieś 1:4 (1:3) D. Sidorski 42 – Gembuś 15, Dragan 20, T. Fedorowiak 25, Kaim 50;

Remix Niebieszczany - Nelson Polańczyk 1:0 (0:0) M. Sokół 70;

Juventus Poraż – LKS Czaszyn 5:4 (3:1) dla gospodarzy: Mielnik dwie, Pilch, E. Latusek, G. Łukaszyk;

Pomowiec Olszanica – Zalew Myczkowce 5:1 (2:1) Piechocki, Tkacz, Jaworski, Wojtowicz, Bętkowski – Cycak.

Grupa 2

Od początku meczu w Posadzie Górnej stroną dominującą byli gospodarze, którzy do przerwy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie do ataku ruszyli goście zdobywając kontaktową bramkę w 60 minucie, lecz sprawę skomplikowała druga żółta kartka Artura Łagosza. Ostatecznie gospodarze wykorzystali swoją szansę i dobili rywala za sprawą Krukara.

Podopieczni Cetnarskiego w rundzie wiosennej nie stracili ani jednego punktu i są murowanym kandydatem do awansu, a po zwycięstwie ich przewaga nad resztą stawki jeszcze się powiększa. W pozostałych meczach pewne zwycięstwo i popis strzelecki zawodników z Milczy. Podział punktów we Wróbliku Szlacheckim i wygrana Pogórza.

Beskid Posada Górna – LKS Odrzechowa 3:1 (2:0) P. Świder 19, Niemczyk 40, Krukar 75 – Kandefer 60;

Orzeł Milcza - ULKS Czerteż 6:0 (4:0) Józefczyk trzy, Kuzianik dwie, G. Kijowski II;

Iskra Wróblik Szlachecki – Górnik Strachocina 1:1 (1:1) Kędzior 42 – Adamiak 2;

Jutrzenka Jaćmierz – Pogórze Srogów Górny 1:2 (1:0) Ostrowski 33 – K. Karapa 75, Płoucha 89;

Florian Rymanów Zdrój – Orion Pielnia 2:1 (0:0) Wydrzyński 55, B. Klimkiewicz 62 – Sabat 52;

LKS Głębokie – Płowce/Stróże Małe 2:7 (2:2) dla gospodarzy: Ćwiąkała, Piwko

Grupa 3

Emocji nie brakowało w meczu pomiędzy LKS Hłudno a JKS Jasionów. Kibice oglądali aż sześć bramek. Gospodarze przegrywając już 0-2 potrafili wyjść na prowadzenie, które ostatecznie stracili po bramce z rzutu karnego w końcówce spotkania. Pewne zwycięstwo zaliczają piłkarze z Trześniowa.

Punkty gubi Golcowa, dla której awans nieco się oddala. Przekonujące zwycięstwo zespołu LKS Izdebki, który do końca sezonu będzie poważnie liczyć się w walce o awans.

Sokół Domaradz – LKS Golcowa 2:2 (0:1) Augustyn 65, Mikoś 82 – Suchorawski 15, D. Fiejdasz 37;

LKS Wzdów – LKS Trześniów 0:3 (0:0) Kędra 59, Lutecki 84, 89;

Zryw Dydnia – LKS Izdebki 1:7 (1:3) Wójcik – Potoczny dwie, Fil, B. Gładysz, Kiełbasa, Guzik, samobójcza;

LKS Hłudno – JKS Jasionów 3:3 (1:2) Gierula 45, J. Karaś 47 (karny), S. Baran 63 - Żuchowski 17, Władyka 33, K. Bluj 87 (karny);

Orły Jabłonka – San Nozdrzec 2:6 (1:3) dla gospodarzy: P. Ziajko 30, A. Tabisz 65;

Górnik Grabownica – Victoria Niebocko 1:1 (0:0) K. Ryba 74 – A. Ruda 77

Grupa 4

W zespole Błękitnych pechowymi strzelcami z 11 metra okazali się Jantosz i Dobosz. Uderzenie pierwszego obronił bramkarz, zaś drugi posłał piłkę w poprzeczkę.

WYNIKI:
Huragan Jasionka – Błękitni Jasienica Rosielna 2:2 (1:1)
Kotłowski 36-karny, Szyszlak 85 – Antoniewicz 20, P. Wojtowicz 75;

LKS Głowienka – Koniczynka Krosno 0:1 (0:0) Michalczyk 87;

Nafciarz Bóbrka – Dwór Kombornia 2:9 (1:4) M. Satur 38, Wulw 85-karny – Pasterczyk 5, 80, Chrobak 15, Piotr Surmacz 25, 70, Czekański 35, Józefczyk 50, Kwolek 55, Wilusz 85;

LKS Lubatowa – Rotar Węglówka 3:0 (1:0) Kania 1, 90+2, G. Zygmunt 56;

Tornado Wrocanka - Orzeł Pustyny 7:1 (2:0) dla Pustyn P. Krzyżanowski 50-karny; Beskid Równe pauzował.

Grupa 5
Walka o drugą pozycję, dającą prawo gry w barażach może toczyć się do samego końca, bo Tajfun Łubno Szlacheckie upokorzył Chlebiankę Chlebna i zbliżył się do Jasiołki Świerzowa na jedno oczko. Pełen emocji mecz odbył się w Potoku, gdzie miejscowy Nurt podzielił się punktami z gośćmi z Wojaszówki, strzelając decydującego gola w doliczonym czasie gry.

WYNIKI:
Tęcza Zręcin – Victoria Dobieszyn 7:0 (5:0)
Pełdiak 31, J.Zuzak 34, 50, Limberger 35, Mikosz 42, Markiewicz 45, Prętnik 86;

Nurt Potok – Rędzinianka Wojaszówka 4:4 (2:1) Kaczor 10, 23, P.Cyrulik 70, Jasiński 90+1 – Szafran 30-karny, 62, Turczyn 51, Lenartowicz 67;

Chlebianka Chlebna – Tajfun Łubno Szlacheckie 0:8 (0:4) Sajdak 20-karny, 31, 34, 45, Wiatr 69, Baran 72, P.Wilk 78, W.Wilk 89;

LKS Brzezówka – LKS Łęki Strzyżowskie 5:1 (1:0) N.Ruszel 24, 54, Dziura 71, 82, Janocha 88 – Czaja 83.

KS Szczepańcowa – Błękitni Żeglce 0:4 (0:2) Dubis 9, Szymbara 19, Pękala 61, Gydziak 89.

Grupa 6

Zawodnicy Osieka Jasielskiego pewnie pokonali Jasiołkę Hankówka/Brzyszczki, choć do przerwy rywale dotrzymywali kroku. Dragon Nowy Glinik zremisował z Wisłoką Niegłowice, a bramki padały tuż przed i po przerwie.

W dole tabeli Nowy Dwór Makowiska uległ Zorzy Łubienko. Gospodarze w drugiej połowie wzięli się za odrabianie strat, gonili wynik, ale nie byli w stanie ugrać choćby punktu.

Dębowczanka Dębowiec miała problem ze skompletowaniem składu, co przełożyło się na wynik w starciu z Wisłoką Błażkowa. Ci drudzy urządzili sobie prawdziwy festiwal i wygrali aż 10:1.

WYNIKI:
Nowy Dwór Makowiska – Zorza Łubienko 2:3 (0:1)
Piątkowski 65, Ł.Kmiecik 74-karny – Fiałkiewicz 40, 61, Gronkiewicz 56;

Jasiołka Hankówka/Brzyszczki – LKS Osiek Jasielski 0:4 (0:1) Biernacki 35, 68, Kiełbasa 56, 75;

Wisłoka Niegłowice – Dragon Nowy Glinik 1:1 (0:1) Wróżek 46 – Zawisza 45-karny;

Wisłoka Błażkowa – Dębowczanka Dębowiec 10:1 (4:0) K.Przewoźnik 17, 41, 47, 62, 71, Pacana 20, 21, Pyznarski 63, S.Czapla 82, A.Rak 87 – Gotfryd 55.

Wrzos Krempna – Liwocz Brzyska 1:6 (1:2) Rogowski – Madej trzy, W.Furman dwie, M.Czapla.